دیدار هیات پارلمانی ایران با وزیر کشور پاکستان

  هیات پارلمانی کشورمان به ریاست «احمد امیرآبادی فراهانی» روز سه‌شنبه با حضور در محل وزارت کشور پاکستان در اسلام‌آباد با «شیخ رشید احمد» وزیر کشور دیدار کرد.

اعضای گروه دوستی پارلمانی ایران و پاکستان، برخی از مقامات وزارت کشور پاکستان و همچنین «سید محمدعلی حسینی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در اسلام‌آباد نیز در این دیدار حضور داشتند.

طرفین در این نشست آخرین تحولات در روابط دوجانبه ایران و پاکستان، همکاری‌های اقتصادی، تجارت مرزی و تقویت مدیریت مرزی را بررسی کردند.

رئیس هیات کشورمان با قدردانی از میزبانی دولت و مجلس پاکستان از گروه دوستی پارلمانی دو کشور، حادثه تاسف برانگیز زمین لرزه در ایالت بلوچستان پاکستان که تلفات جانی و مالی درپی داشت، را تسلیت گفت.

دیدار هیات پارلمانی ایران با وزیر کشور پاکستان

وزیر کشور پاکستان نیز با تاکید بر اهمیت روابط دوجانبه این کشور با جمهوری اسلامی ایران، گفت: اسلام‌آباد متعهد به تقویت همکاری‌ها با تهران به ویژه توسعه تجارت در مرزها و تقویت امنیت نوار مشترک مرزی است.

وی همچنین اقدامات دولت پاکستان برای تقویت زیرساخت‌های مرزی با ایران، طرح احداث بازارچه‌های مشترک مرزی و افتتاح دو گذرگاه رسمی مرزی دیگر طی یکسال گذشته را تبیین کرد.

رئیس هیات پارلمانی ایران نیز گفت: گروه‌های دوستی پارلمانی در مجالس دو کشور نقش بسزایی برای گسترش تعاملات میان دو دولت و کمک به توسعه همکاری‌های اقتصادی، تجاری و مرزی ایفا می‌کنند.

امیرآبادی فراهانی تاکید کرد: تجارت مشترک میان ایران و پاکستان باید به دور از موانع خارجی از جمله تحریم‌های یکجانبه آمریکا توسعه یابد و دو کشور همسایه باید از سازوکارهای موثر مانند تهاتر به مراودات تجاری سرعت بخشند.

براساس این گزارش، اعضای هیات گروه دوستی پارلمانی ایران و پاکستان امروز در دومین روز از سفر رسمی به اسلام‌آباد با برخی دیگر از مقامات پارلمانی پاکستان دیدار خواهند کرد.