شهرخبر

هزینه ۳۰۰ میلیارد تومانی برای احداث ایستگاه مترو "شهید رضایی"


هزینه 300 میلیارد تومانی برای احداث ایستگاه مترو "شهید رضایی"

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران با اشاره به اینکه طبق دستور شهردار تهران هر ایستگاهی که قابلیت بهره‌برداری دارد، نباید تا زمان افتتاح رسمی متوقف شود، گفت: در مجموع حدود ۳۰۰ میلیارد تومان هزینه ایستگاه شهید رضایی است.

به گزارش گروه‌های اجتماعی خبرگزاری تسنیم، مجتبی شفیعی در مراسم افتتاح ایستگاه متروی شهید رضایی که امروز با حضور زاکانی شهردار تهران برگزار شد، اظهار کرد: محدوده نزدیک به این ایستگاه دارای بافت جمعیتی متراکم و پر ترددی است و وجود یک ایستگاه مترو در این منطقه امری ضروری بود که خوشبختانه امروز بهره‌برداری رسمی از آن با حضور شهردار تهران انجام شد و پیش‌بینی می‌شود یکی از پرمسافرترین ایستگاه‌های متروی تهران باشد.

وی با اشاره به اینکه ایستگاه شهید رضایی از خط 6 متروی تهران از چند روز قبل مورد بهره‌برداری قرار گرفته است، افزود: طبق دستور شهردار تهران هر ایستگاهی که قابلیت بهره‌برداری دارد، نباید تا زمان افتتاح رسمی متوقف شود و باید برای تسریع جهت رفاه حال شهروندان مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

شفیعی با بیان اینکه در مجموع حدود 300 میلیارد تومان هزینه ایستگاه شهید رضایی است، تصریح کرد: ایستگاه شهید رضایی دارای زیربنای حدود 9 هزار و500 مترمربع، در عمق 24 متری از سطح زمین‌، 6 دستگاه آسانسور و 8 رشته پله برقی است.

انتهای پیام/