شهرخبر

فعالیت‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ایلام حضوری شد

آموزش و فعالیت‌های مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ایلام همزمان با هفته ملی کودک به صورت حضوری از سر گرفته شد.

 محمدرضا رستم پور سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ایلام ، گفت: بنا به ابلاغیه سازمان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و باتوجه به شرایط کرونا، کلاس‌ها و کارگاه‌های حضوری مراکز کانون از هفته جاری با حضور اعضا و مربیان آن‌ها بعد از نزدیک به ۲ سال وقفه به صورت حضوری آغاز شد.

او افزود: کارگاه‌ها و کلاس‌ها به صورت شیفت بندی و با تعداد مشخص اعضا برگزار می‌شود و البته آموزش‌های مجازی و دورکاری مربیان تا زمانی که ستاد کرونا تصمیمی مبنی بر لغو یا ابقای دورکاری‌ها اتخاذ کند، این روند کماکان ادامه دارد.

او اظهار کرد: باتوجه به اینکه کرونا در طی این ۲ سال تاثیر مخربی را بر روحیه و روان بچه‌ها گذاشته است، یکی از اهداف کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان ایلام ایجاد برنامه‌های نشاط آفرین و روحیه بخش به بچه‌ها و ایجاد امیدآفرینی به آن‌ها است.

سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ایلام گفت: هرچند کلاس‌های مجازی از مزایای زیادی برخودار است، اما از لحاظ کیفی و سبک آموزش ها، برگزاری کارگاه‌ها و کلاس‌ها به صورت حضوری به مراتب بهتر از آموزش مجازی است و حضور فیزیکی بچه‌ها در کارگاه‌ها سرزندگی و نشاط را به این کلاس‌ها بازگردانده است.

او بیان کرد: در اولین برنامه حضوری رسمی کارگاه تخصصی نقد و بررسی داستان با حضور کارشناس و نویسنده ماهر و توانای ایلامی استاد خداداد ابراهیمی برگزار می‌شود و این کارگاه‌ها با مشارکت اساتید برجسته کشوری و استانی دوباره فعالیت خود را از سر می‌گیرد.

انتهای پیام/ ن

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان