شهرخبر

حاضریم حقوقمان را با نمایندگان جابجا کنیم/بازنشستگان در انتظار تحقق لایحه همسان‌سازی حقوق هستند

اقتصادی/یک فعال کارگری در استان قزوین می‌گوید: در برابر نمایندگانی که ساز مخالفت با اجرای طرح همسان‌سازی حقوق بازنشستگان می‌زنند، سکوت نخواهیم کرد.

عیدعلی کریمی (دبیر اجرایی خانه کارگر قزوین) گفت: سرنوشت لایحه همسان‌سازی حقوق بازنشستگان همچنان در هاله‌ای از ابهام است و دلیلش آن است که متاسفانه برخی نمایندگان بدون درک وضعیت معیشتی بازنشستگان در اجرای لایحه سنگ‌اندازی می‌کنند.

این فعال کارگری خطاب به مخالفان طرح همسان‌سازی حقوق بازنشستگان گفت: ما بازنشستگان حاضریم فقط برای چند ماه حقوقمان را با شما مسئولان جابجا کنیم. کدامیک از شما می‌تواند با ماهی ۴ میلیون تومان هزینه‌های زندگی خانوادگی خود را تامین کند؟

دبیر اجرایی خانه کارگر با تاکید بر لزوم اقدام فوری مجلس در اجرای طرح همسان‌سازی حقوق بازنشستگان یادآور شد: برخی مخالفان لایحه همسان‌سازی بر این دیدگاهند که افزایش حقوق بازنشستگان تورم‌زاست و همسان‌سازی نباید به‌طور دائم اجرا شود و عده‌ای دیگر هم معتقدند همسان‌سازی حقوق بازنشستگان باید از طریق منابع خود صندوق‌های بازنشستگی و تأمین اجتماعی تأمین شود و بر منابع پایدار دولت اتکا نشود. در هر دو حالت، ساز مخالفت با اجرای این لایحه می‌زنند.

این فعال کارگری تاکید کرد: در واقع این نگاه برخی از نمایندگان مجلس به موضوع همسان‌سازی حقوق بازنشستگان، نمونه‌ی کوچکی از بی‌توجهی این دوستان به کارگران و اقشار ضعیف جامعه است.

انتهای پیام/

منبع: ایلنا