شهرخبر

به دلیل فقدان اراده؛

روسیه: صحبت با اوکراین بی فایده است

روسیه: صحبت با اوکراین بی فایده است

نایب رئیس شورای امنیت روسیه می گوید مادامی که اختیار اوکراین دست آمریکا و اتحادیه اروپا باشد؛ شایستگی آن را ندارد که به عنوان یک دولت مستقل با روسیه طرف صحبت شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، «دیمیتری مدودف» نایب رئیس شورای امنیت روسیه در مقاله ای که در روزنامه «کامرسانت» تحت عنوان «چرا تماس با دولت فعلی اوکراین بی مورد است» به چاپ رسید؛ مقامات کی یف را از بابت وابستگی به بیگانگان مورد انتقاد قرار داد.

وی در این باره نوشت: مسکو فایده ای در صحبت با کی یف نمی بیند چرا که مقامات فعلی اوکراین کاملاً در قید مدیریت بیگانگان هستند. بنابراین، در سطح روابط بین الملل، هیچ اعتمادی به چنین شرکایی نیست و نخواهد بود. روسیه صبور است و منتظر می ماند تا افراد مسئولیت پذیری در اوکراین روی کار بیایند.

مدودف افزود: اوکراین از سوی کسانی اداره می شود که سود خود را بر منافع کشورشان ارجحیت می دهند. آنها به شدت وابسته هستند و کشورشان تحت اداره مستقیم بیگانگان است.

نایب رئیس شورای امنیت روسیه ادامه داد: اوکراین به تزریق نقدینگی از سوی آمریکا و اتحادیه اروپا وابسته است و تحت مدیریت مستقیم واشنگتن قرار دارد حال آنکه آمریکا به کی یف احتیاجی ندارد مگر برای تقابل با روسیه.

مدودف به اوکراین هشدار داد: چنین اتحادی شکننده است و به اشاره ای فرو می پاشد.

اظهارات مقام روس در حالی است که چندی پیش، «ولودیمیر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین از آمادگی برای دیدار با «ولادیمیر پوتین» همتای روس سخن گفته بود. در مقابل، کاخ کرملین اعلام کرد که بعید می داند این دیدار طی سال جاری میلادی (۲۰۲۱) انجام شود. «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین در توضیح این مطلب گفته بود که هیچ تلاشی برای تعیین محورهای این دیدار صورت نگرفته است.