شهرخبر
گفت‌و‌گو|

بررسی نقاط ضعف و قوت برگزاری مراسم اربعین ۱۴۰۰ در کمیسیون شوراها

سخنگوی «کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور» در مجلس با اشاره به جلسه این کمیسیون با دستندرکاران برگزاری مراسم اربعین گفت: ابهامات پیرامون قیمت بلیط هواپیما، موضوعات مربوط به واکسن و آزمایش PCR، خدمات رسانی به زائران در مرز‌ها و فرودگاه ها، پیگیری سهمیه زائران ایرانی از جمله مهم‌ترین نکات ضعف و ابهامات همکاران بود که در جلسه کمیسیون مورد سوال قرار گرفت.
روح‌الله نجابت در گفت‌وگو با میزان، در تشریح جرئیات جلسه عصر امروز کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها،گفت: در جلسه عصر امروز این کمیسیون نقاط قوت و ضعف مسئولین پیرو برگزاری مراسم اربعین ۱۴۰۰ مورد بررسی قرار گرفت و نمایندگانی از وزارت کشور، نیروی انتظامی، اورژانس کشور، سازمان حج و زیارت، سازمان هواپیمایی کشوری، وزارت راه و ستاد اربعین، سازمان صدا و سیما، وزارت امور خارجه و سازمان هلال احمر در این جلسه کمیسیون حضور پیدا کردند.

وی افزود: در ابتدای این جلسه معاون امنیتی وزیر کشور توضیحاتی در خصوص زحمات تمام دست اندرکاران برای برگزاری این رویداد به نمایندگان ارائه کرد. بعد از آن اعضای کمیسیون به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.

نجابت تاکید کرد: موضوع اربعین با تلاش‌های جدی همه دست اندرکاران همراه بود و مورد تقدیر اعضای کمیسیون قرار گرفت، اما نقاط ضعفی نیز در جریان مراسم امسال وجود داشت. باتوجه به اینکه این پدیده برای بار اول نبود و حجم مسافران نیز از سال‌های قبل کم‌تر بود نقاط ضعفی دیده شد.

وی در ادامه تاکید کرد: ابهاماتی در خصوص باز و بسته شدن مرزها، نوع تردد زمینی و هوایی زائران، ابهامات پیرامون قیمت بلیط هواپیما، موضوعات مربوط به واکسن و آزمایش PCR، خدمات رسانی به زائران در مرز‌ها و فرودگاه ها، پیگیری سهمیه زائران ایرانی که اعداد متفرقی اعلام شد از جمله مهم‌ترین نکات ضعف و ابهامات همکاران بود که در جلسه کمیسیون مورد سوال قرار گرفت.

نجابت با بیان اینکه در پاره‌ای از موارد توضیحات مسئولین قانع کننده بود، بیان داشت: اما جمع بندی کمیسیون بر این بود که انتظار نمایندگان مردم در بحث هماهنگی این مراسم خیلی بیشتر بود. عزیزانی که زحمت کشیدند صاحب تجربه بودند، اما در اربعین ۱۴۰۰ هماهنگی‌ها مطابق با انتظار نبود.
 

انتهای پیام/