شهرخبر

با همکاری خبرگزاری مهر و رادیو گفتگو؛

میزگرد تخصصی بررسی انتخابات پارلمانی عراق

میزگرد تخصصی بررسی انتخابات پارلمانی عراق

میزگرد بررسی انتخابات پارلمانی عراق؛ تبعات و آثار منطقه ای آن امروز یکشنبه از محل خبرگزاری مهر به روی آنتن می رود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی رادیو گفتگو، پنجمین انتخابات پارلمانی عراق، صبح امروز در سراسر این کشور آغاز شد تا نزدیک به ۲۴ میلیون شهروند عراقی واجد شرایط رأی‌دهی، ۳۲۹ نماینده دور جدید پارلمان را انتخاب کنند.

اهمیت این انتخابات به ویژه با توجه به تحولات منطقه سبب شده تا ائتلاف‌ها و جریانات شیعی در عراق اهتمام خاصی به انتخابات زودهنگام پارلمانی داشته باشند. با توجه به این‌که از درون پارلمان رئیس جمهور و نخست وزیر نیز انتخاب می‌شوند، اهمیت انتخابات بسیار مهم است، چون در عراق تنها این انتخابات است که می‌تواند سرنوشت سیاسی را تعیین کند. از این رو رادیو گفتگو با مشارکت خبرگزاری مهر میزگردی را با هدف بررسی انتخابات پارلمانی عراق؛ تبعات و آثار منطقه ای آن تدارک دیده و به روی آنتن می برد.

میزگرد تخصصی بررسی انتخابات پارلمانی عراق

در این برنامه که به پرسش های مهمی از جمله آینده سیاسی عراق بعد از انتخابات و بستر تلاش های فرامنطقه ای برای اثرگذاری در انتخابات عراق، پاسخ داده خواهد شد آقایان دکتر سید رضا صدرالحسینی کارشناس ارشد منطقه و علی الازبرجاوی نماینده حزب رویکرد ملی عراق در ایران به تحلیل و ارزیابی خواهند پرداخت.

برنامه گفتگوی سیاسی روز یکشنبه ۱۸ مهر به تهیه کنندگی مهسا غیاثوند از ساعت ۱۷:۳۰ الی ۱۹ از شبکه رادیویی گفتگو و درگاه های نشر خبرگزاری مهر به صورت زنده پخش خواهد شد.

علاقمندان می‌توانند این برنامه را به صورت زنده و مستقیم از موج اف ام ردیف ۱۰۳.۵ مگاهرتز و همچنین از طریق برنامه کاربردی ایران صدا و یا با مراجعه به سایت رادیو گفتگو به نشانی http://radiogoftogoo.ir شنونده باشند.