شهرخبر

نصرتی: با پیروزی مقابل کره جنوبی ۸۵ درصد راه صعود به جام جهانی را رفته‌ایم/ اسکوچیچ فاکتورهای مثبتی دارد


نصرتی: با پیروزی مقابل کره جنوبی 85 درصد راه صعود به جام جهانی را رفته‌ایم/ اسکوچیچ فاکتورهای مثبتی دارد

محمد نصرتی بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران معتقد است که با پیروزی مقابل کره جنوبی ۸۵ درصد راه صعود به جام جهانی را رفته‌ایم.

محمد نصرتی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم درباره دیدار تیم ملی فوتبال ایران مقابل امارات اظهار داشت: تیم ملی با یک آرایش محتاط وارد بازی شد و با توجه به اینکه امید نورافکن در بازی قبلی عملکرد خوبی در خط دفاعی داشت و در فاز حمله هم بهتر از وحید امیری و میلاد محمدی بود، باز هم از او استفاده شد. البته نورافکن در این بازی مانند بازی قبلی مسلط نبود.

وی افزود: نسبت به بازی عراق تغییری در ترکیب ندیدیم و احمد نوراللهی و سعید عزت‌اللهی در وسط زمین حضور داشتند، علیرضا جهانبخش و وحید امیری در سمت راست و چپ بودند و هماهنگ‌ترین زوج خط حمله ما که شاید هماهنگ‌ترین زوج تاریخ‌مان باشند یعنی سردار آزمون و مهدی طارمی هم در خط حمله بازی کردند. این دو یک درک و تفاهم متقابل با هم دارند که زوج آنها من را یاد دوایت یورک و اندی کول در منچستریونایتد می‌اندازد. آزمون و طارمی خیلی با هم هماهنگ هستند که شباهت اخلاقی و فنی آنها به یکدیگر خیلی به تیم ملی کمک می‌کند.

بازیکن سابق تیم ملی فوتبال کشورمان تأکید کرد: در مجموع در نیمه اول بازی خیلی خوبی را از بازیکنان‌مان شاهد نبودیم و شاید دلیل آنهم این بود که شاید توقع نداشتند امارات تا این اندازه خوب بازی کند و واقعاً تیم خوبی بود که یکی دو موقعیت نصفه نیمه هم داشتند. با این حال خطر ویژه‌ای روی دروازه ما صورت نگرفت. با شروع نیمه دوم شاهد تغییراتی بودیم و با توجه به اینکه نورافکن توقعات را برآورده نکرد و از طرفی باید در فاز هجومی بهتر عمل می‌کردیم، تغییر درستی صورت گرفت که علی قلی‌زاده وارد زمین شد و سمت چپ خط دفاعی امارات را آزار داد. ورود قلی‌زاده و البته سایر تعویض‌ها نشان داد اسکوچیچ و دستیارانش بازی را خیلی خوب نگاه می‌کنند و تعویض‌های به موقعی انجام می‌دهند که سر بزنگاه این تعویض‌ها به کمک ما آمد. این خیلی حُسن بزرگی است که اسکوچیچ و کادر فنی‌اش دارند و این مسئله از فاکتورهای مهم اسکوچیچ به شمار می‌رود.

نصرتی افزود: میلاد سرلک هم در این بازی به میدان آمد که چون بازیکنی است که می‌تواند به بازی ریتم بدهد، بعد از گل ما به زمین آمد که توانست این کار را انجام داد. همینطور اضافه شدن احسان حاج‌صفی و سپس کریم انصاری‌فرد به تیم کمک کرد. کریم انصاری‌فرد هم بازیکنی است که می‌تواند در خط حمله انرژی خوبی داشته باشد و با پرس روی حریف اجازه جلو آمدن به آنها را ندهد.

وی با اشاره به اخراج شجاع خلیل‌زاده و برگشت او به زمین پس از بررسی VAR گفت: تکنولوژی در این بازی خیلی به کمک ما آمد و اگر VAR نبود چه بسا ضرر بزرگی می‌دیدیم، چون ادامه بازی سخت می‌شد و از طرفی نمی‌توانستیم خلیل‌زاده را در بازی با کره جنوبی داشته باشیم. الان می‌بینیم که شجاع و کنعانی‌زادگان هم زوج خوبی را ساخته‌اند و خیلی کم موقعیت می‌دهند. آنها واقعاً خوب کار می‌کنند. فکر می‌کنم پس از زوج طارمی و آزمون، زوج خط دفاعی‌مان هم خیلی خوب بوده است و هم در سه بازی اخیر و هم در سه چهار بازی که در بحرین انجام دادیم، خیلی عملکرد خوبی داشتند.

بازیکن سابق تیم ملی با بیان این جمله که ایران می‌توانست بیشتر از یک گل به امارات بزند، خاطرنشان کرد: نکته‌ای که در این بازی پیش آمد، سُر خوردن بازیکنان روی زمین بود. من دو سال در امارات بازی کردم و می‌دانم که رطوبت بالا باعث لغزندگی زمین می‌شود، اما نباید بازیکنان این اندازه سُر می‌خوردند که در یکی دو صحنه موقعیت‌سازی‌ها از دست رفت و در یکی دو صحنه هم می‌توانستیم به حریف موقعیت بدهیم‌ که علت آن سُر خوردن بازیکنان بود. این مسئله در تیم ما مشهود بود.

نصرتی با تمجید از عملکرد تیم ملی گفت: مجموعاً تیم ملی خیلی عملکرد خوبی داشته و کادرفنی خوبی داریم که در رأس آن آقای اسکوچیچ حضور دارد و دستیاران او وحید هاشمیان، دستیاران خارجی‌اش و حتی کریم باقری که من دیدم در چند صحنه به تهییج بازیکنان می‌پرداخت، خیلی در این نتیجه‌گیری تأثیر گذاشته‌اند. به هر حال کسب سه امتیاز خیلی اتفاق خوبی بود و دلهره‌ای هم در دل رقبا از جمله کره جنوبی، حریف بعدی ما افتاد که این بسیار خوب بود. اگر نتایج بازی‌های دیگر و حتی گروه مقابل را دیده باشید، می‌بینید که نتایج شگفت‌انگیز است و حضور ما در صدر جدول با 9 امتیاز جای تقدیر دارد. فکر می‌کنم اگر بازی با کره جنوبی را هم بتوانیم با برد پشت سر بگذاریم، 80 تا 85 درصد راه صعود به جام جهانی را طی کرده‌ایم و امیدوارم این مهم اتفاق بیفتد.

انتهای پیام/