شهرخبر

رایزنی عمران خان برای باز کردن پای «بنیاد گیتس» به افغانستان


رایزنی عمران خان برای باز کردن پای «بنیاد گیتس» به افغانستان

درحالیکه پس از تحریم طالبان، نهادهای بین‌المللی نسبت به بحران انسانی در افغانستان هشدار می‌دهند، نخست وزیر پاکستان خواستار کمک بنیاد گیتس به افغانستان شد.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «عمران خان» نخست وزیر پاکستان در تماس تلفنی با «بیل گیتس» بنیانگذار مایکروسافت و بنیانگذار بنیاد «بیل و ملیندا گیتس» خواستار کمک به افغانستان گردید.

براساس بیانیه منتشر شده توسط دفتر نخست وزیر پاکستان، در این تماس دو طرف با ابراز نگرانی درباره وضعیت نظام بهداشتی افغانستان خواستار از سرگیری کمپین مبارزه با فلج اطفال شدند.

عمران خان با اظهار اینکه بیش از نیمی از مردم افغاستان زیر خطر فقر قرار داشته و بشدت نیازمند کمک‌های مالی می‌باشند، از گیتس خواست تا ارائه کمک‌های بشری به مردم افغانستان را بررسی کند.

پیش از این وبسایت خبری «گلوبال ریسرچ» درباره فعالیت‌های بنیاد گیتس نوشته بود که این نهاد واکسیناسیون میلیون‌ها کودک در کشورهای فقیر آفریقایی و آسیایی را به‌عهده گرفته است اما بیشتر این پروژه واکسیناسیون، نتایج فاجعه‌باری به‌همراه داشته است.

براساس این گزارش، روند واکسیناسیون بنیاد گیتس باعث شیوع بیماری‌های گوناگونی از جمله فلج اطفال در هند، عقیم‌سازی جوانان در کنیا با واکسن کزاز و مرگ بسیاری از کودکان در کشورهای در حال توسعه با حمایت سازمان بهداشت جهانی شده است.

انتهای پیام/.