شهرخبر

حمله پهپادی به تروریست‌ها در ادلب سوریه/ درگیری تروریست‌ها در حلب


حمله پهپادی به تروریست‌ها در ادلب سوریه/ درگیری تروریست‌ها در حلب

منابع وابسته به مخالفان دولت سوریه حمله پهپادی به عناصر تروریستی در استان ادلب را که گفته می‌شود هفت کشته برجای گذاشته، تأیید کردند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، منابع خبری امروز دوشنبه از حمله به مواضع گروهک‌های تروریستی در شمال غرب سوریه خبر دادند.

شبکه المیادین لبنان به نقل از خبرنگار خود گزارش داد که در حمله پهپادی به مواضع «هیئت تحریر الشام» (جبهه النصره سابق) هفت تن از عناصر مسلح کشته شده‌اند.

بر اساس این گزارش، مقر این گروهک در منطقه «الرویحه» واقع در جنوب استان ادلب سوریه هدف حمله پهپادهای ناشناس قرار گرفته است.

مرکز موسوم به «دیدبان حقوق بشر سوریه»، وابسته به مخالفان و مستقر در لندن با تأیید این خبر اعلام کرد که بر اثر حمله پهپاد حامل مواد منفجره انتحاری که با چتر فرود آمده، چهار تن از عناصر هیئت تحریر الشام کشته شده‌اند.

این مرکز اذعان کرده که برای اولین بار است که از این نوع سلاح برای هدف قرار دادن این عناصر استفاده می‌شود.

درگیری بین تروریست‌ها در شمال حلب

این مرکز همچنین از درگیری بین نیروهای موسوم به «پلیس نظامی» وابسته به عناصر موسوم به گروهک ارتش آزاد و اتاق فرماندهی واحد «عزم» با «فیلق الشام» خبر داد. بر اساس این گزارش، این درگیری بعد از آن شروع شد که پلیس نظامی  و گروهک عزم اقدام به حمله به کارگاه تولید قرص‌های روان‌گردان در جنوب شهر عفرین واقع در استان حلب کرده‌اند که این کارگاه متعلق به یکی از سرکرده‌های فیلق الشام است.

براساس ادعای دیدبان حقوق بشر سوریه، در این درگیری سه تن دچار مصدومیت عمیق شده‌اند و عناصر پلیس نظامی و عزم اکثر عناصر حاضر در این کارگاه را بازداشت کرده اند.

تداوم عملیات ارتش سوریه در استان درعا

شبکه المیادین لبنان همچنین گزارش داد که ارتش سوریه در جنوب این کشور در شهر «جاسم» استان درعا، به عملیات رسیدگی به وضعیت عناصر مسلح و تروریستی که از یک ماه پیش شروع شده، ادامه می‌دهد.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) نیز گزارش داد که ارتش این کشور در حال عملیات پاکسازی و بازرسی خانه‌ به خانه با هدف آماده‌سازی شهر «نوی» برای بازگشت دولت به این شهر است. شهر مذکور در ریف شمالی استان درعا واقع شده است.

 

انتهای پیام/