شهرخبر

برنامه تروریست‌ها لو رفت/ موشک‌های دارای کلاهک‌ سمی منتقل شدند

گروه تروریستی «جبهه النصره» اخیرا با کمک کارشناسان خارجی اقدام به انتقال محموله موشک‌هایی با کلاهک‌های سمی به سمت چند منطقه در حومه ادلب و حماه کرده است.

برنامه تروریست‌ها لو رفت/ موشک‌های دارای کلاهک‌ سمی منتقل شدند

به گزارش منیبان؛ به نقل از خبرگزاری دولتی سوریه (سانا)، تروریست‌های گروه تروریستی «جبهه النصره» با کمک کارشناسان خارجی، محموله موشک‌هایی با کلاهک‌های سمی را به سمت چند منطقه در حومه جنوبی ادلب و به منطقه سهل الغاب در حومه حماه منتقل کردند.

منابع محلی در حومه ادلب می‌گویند که تروریست‌های «النصره»  با کمک تعدادی از کارشناسان خارجی از ملیت‌های فرانسوی و بلژیکی به همراه یک کارشناس مراکشی در یکی از مقرهای تروریست ها در اطراف ادلب در موشک‌های ساخت محلی اصلاحات دقیقی انجام دادند و این موشک‌ها را به کلاهک‌های پر از گازهای کلر و سارین مجهز کردند.

منابع مذکور فاش کردند که روند اصلاح، حدود دو هفته به طول انجامید، تا اینکه عصر پنجشنبه گذشته، این هشت موشک از طریق دو آمبولانس متعلق به گروه تروریستی موسوم به «کلاه سفیدها» به سوی مناطق جبل الزاویه و جسر الشغور در جنوب و جنوب غرب ادلب و به منطقه سهل الغاب در حومه حماه، منتقل شد.

این منابع توضیح دادند که موشک‌ها ابتدا به سمت منطقه جسرالشعور و به طور خاص به شهر «بداما» حرکت داده و به یکی از سرکرده‌های گروه تروریستی موسوم به «حزب اسلامی ترکستانی» تحویل داده شدو او هم دو فروند از موشک‌ها را به روستای سهل الغاب و چهار فروند را به شهر «احسم» در جبل الزاویه فرستاد.

منابع اعلام کردند که این موشک‌ها احتمالا توسط گروه های تروریستی که آنها را دریافت کرده‌اند، طی چند روزه آینده مورد استفاده قرار می گیرند تا بهانه‌ای را برای اتهام زدن به ارتش سوریه به استفاده از سلاح‌های ممنوعه بین‌المللی فراهم کنند.

تروریست ها در ۱۰ سال گذشته با حمایت برخی کشورهای غربی به دنبال شکست های خود از ارتش سوریه، دست به استفاده از سلاح های شیمیایی می زنند و در عین حال دولت سوریه را به انجام این حملات متهم می‌کنند.

مسئولان سوری و حتی روسیه بارها هرگونه حمله شیمیایی را رد کرده و انگلیس، آمریکا و فرانسه را عامل این صحنه‌سازی معرفی کرده اند. این کشورها حمله شیمیایی مورد ادعا را بهانه‌ای برای حملات هوایی به مواضع دولت و ارتش سوریه قرار می دهند.

وبگردی