شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#تهران

سالمندان؛ ۱۰.۳ درصد از جمعیت تهران | برگزاری لیگ حافظه سالمندی

رئیس اداره کل سلامت شهرداری تهران با توجه به هفته ملی سالمند درباره وضعیت سالمندان شهر تهران گفت: ۱۰.۳ درصد از جمعیت تهران را سالمندان تشکیل می‌دهند، این بدین معناست که حدود یک میلیون ۱۰۰ هزار نفر، بالای ۶۰ سال (سالمند) در تهران زندگی میکنند.

سالمندان؛ ۱۰.۳ درصد از جمعیت تهران |  برگزاری لیگ حافظه سالمندی

رئیس اداره کل سلامت شهرداری تهران با توجه به هفته ملی سالمند درباره وضعیت سالمندان شهر تهران گفت: ۱۰.۳ درصد از جمعیت تهران را سالمندان تشکیل می‌دهند، این بدین معناست که حدود یک میلیون ۱۰۰ هزار نفر، بالای ۶۰ سال (سالمند) در تهران زندگی میکنند.

 با توجه به هفته ملی سالمند (۹ تا ۱۲ مهر ماه) زینب نصیری رئیس اداره کل سلامت شهرداری تهران درباره شعار امسال هفته سالمند گفت: با توجه به اینکه ویروس کرونا دو سالی است که زندگی مردم و به خصوص سالمندان را مختل کرده و آنها محدودیت ارتباطی بیشتری نسبت به سایر سنن دارند، شعار امسال هفته ملی سالمند، «بهرمندی عادلانه همه سنین از فناوری های دیجیتال» است.

وی افزود: طبق روال سال های گذشته و با تاکید بر شعار امسال هفته ملی سالمند، اداره کل سلامت شهرداری تهران برنامه های متعددی برای سالمندان دارد.

رئیس اداره کل سلامت شهرداری تهران افزود: ما با استفاده از ظرفیت های موجود در مناطق ۲۲ گانه و با همکاری همه ۳۵۳ خانه سلامت موجود در شهر تهران، طرح «سلامت یار» را جهت تاکید واکسیناسیون سالمندان انجام دادیم.

نصیری درباره اقدامات انجام شده در حوزه سلامت روان سالمندان گفت: لیگ حافظه سالمندی را یک ماه و نیم پیش آغاز کردیم، هدف از ایجاد چنین لیگی تقویت حافظه سالمندان بود و در مرحله اول لیگ ۱۰۷۰ نفر از سالمندان شهر تهران وارد این لیگ شدند و برای هر کدام از این افراد ۳ دوره آموزشی جهت تقویت حافظه، آشنایی با آلزایمر و راه های مقابله و پیشگیری از این بیماری را برگزار کرده ایم.

وی ادامه داد: در این طرح همکاران ما در خانه های سلامت، سالمندانی که به خانه های سلامت مراجعه کرده اند را شناسایی میکنند وسپس با آنها تماس میگیرند تا از وضعیت واکسیناسیون آنها مطلع شوند، همچنین سالمندان می‌توانند هر سوالی مربوط به مراکز واکسیناسیون، عوارض انواع واکسن ها و … را از کارشناسان ما بپرسند و از آنها مشاوره بگیرند همچنین سالمندانی که به هر دلایلی نتوانسته اند واکسن کرونا را دریافت کنند ،در مرحله دوم واکسیناسیون مردم که به صورت سیار انجام میشود،می‌توانند با حضور نیرو ها در منزلشان واکسن کرونا را دریافت کنند.

براساس گزارش پایگاه خبری شهر، وی تاکید کرد: طبق آخرین سرشماری سال ۱۳۹۵ ، شهر تهران حدود ۱۰.۳ درصد از جمعیتش را افراد سالمند تشکیل می‌دهد که این بدین معناست که یک میلیون و صد هزار نفر بالای ۶۰ سال (سالمند) در شهر تهران زندگی می‌کنند، همچنین طبق گزارشات وزارت بهداشت از مجموع افراد بالای ۶۰ سال استان تهران تنها ۱۲ درصد واکسینه نشدن و حدود ۸۸ درصد حداقل دوز اول  واکسن کرونا دریافت کرده اند.

 

 

منبع: ایسنا