احمد محمدی‌فر، دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی، در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری برنا، درباره قرنطینه زائران بعد از بازگشت از کربلا، اظهار کرد: مرزهای ایران از زائران بعد از بازگشت از عراق تست کرونا می‌گیرد و افرادی که تست‌شان مثبت شود قرنطینه خواهند شد.

او افزود: در تمامی مرزهای ایران، همچنین در مرز مهران به صورت رایگان از زائران تست PCR گرفته می‌شود و افرادی هم که مشکوک به کرونا هستند و یا تست‌شان مثبت شده با امکانات پزشکی که وزارت بهداشت در مرزها پیش‌بینی کرده، قرنطینه می‌شوند.

محمدی‌فر بیان کرد: هیچ یک از مرزهای ایران باز نیستند و به صورت زمینی امکان رفتن به عراق برای زائران اربعین وجود ندارد و فقط برای گروه‌هایی مثل بازرگانان و ... مرز باز است.

دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه مردم به مرزها مراجعه کردند امکان بازگشایی مرزها برای زائران اربعین وجود دارد؟ تصریح کرد: خیر. این مسئله به طرف عراقی بازمی‌گردد ما مرز را نبستیم. مرز از سمت کشور عراق بسته شده به همین دلیل امکان بازگشایی مرز وجود ندارد و این سیاست ایران نیست و اگر عراق مرز زمینی را باز می‌گذاشت ما نیز استقبال می‌کردیم.

او اضافه کرد: هیچ یک از مرزها از جمله مرز مهران برای رفت به عراق باز نیست اما برای بازگشت به صورت زمینی این امکان وجود دارد و مرزها برای بازگشت از عراق به سمت ایران، برای زائران اربعین باز است.

محمدی‌فر گفت: در مرزهای مهران و خسروی شاهد تجمعات مردم هستیم اما به صورت کلی مرزهای زمینی مهران و خسروی بسته است و امکان بازگشایی مرزها وجود ندارد.

انتهای پیام/ 4