شهرخبر

شائبه‌های یک انتصاب عجیب سجادی/ چگونه یک سینمایی رئیس یک شرکت تخصصی ورزش شد؟

شائبه های یک انتصاب عجیب سجادی/ چگونه یک سینمایی رئیس یک شرکت تخصصی ورزش شد؟

انتصاب مدیرعامل جدید شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی انتقادهای زیادی را در پی داشته است.

به گزارش مشرق، با آمدن سیدحمید سجادی، وزیر جدید ورزش و جوانان تغییرات مدیران در این وزارتخانه آغاز شده و طی چند روز گذشته و در جدیدترین مورد علیرضا عاصم‌یوسفی، جانشین حسن کریمی به عنوان مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی شد، اما این انتصاب انتقادهای فراوانی را در پی داشته و موجب اعتراض گسترده خانواده ورزش کشور شده است.

عاصم یوسفی که تهیه کننده ناشناخته در تلویزیون و سینما محسوب می‌شود، در حالی این سمت را برعهده گرفته که سابقه‌ای در این حوزه نداشته و آشنایی کافی با این شرکت و ساخت و سازها و اماکن ورزشی ندارد و مشخص نیست چطور در جایگاه قرار گرفته است. اکنون این شائبه وجود دارد که انتصاب فردی با چنین کارنامه نامشخص و نامربوطی، چگونه در راس چنین شرکت مهمی قرار می گیرد؟ آیا این انتصاب، بر مبنای شعارها و گفتمان دولت در اصلاح روندهای جاری است؟

طی سال‌های گذشته این شرکت که کارش رسیدگی به اماکن ورزشی، ساخت ورزشگاه‌ها و نگهداری از آنهاست، نتوانسته شرایط خوبی را سپری کند و مشکلات زیادی را تجربه کرده است. با این شرایط، انتظار می‌رفت، فردی آشنا به این حوزه و حداقل ورزشی انتخاب شود تا حداقل باری از روی دوش ورزش بردارد. اما اکنون این ابهام وجود دارد که چگونه وزیر ورزش به این گزینه رسیده که انتقاد همگان را در پی داشته است. 

شائبه‌های یک انتصاب عجیب سجادی/ چگونه یک سینمایی رئیس یک شرکت تخصصی ورزش شد؟

انتصاب مدیران نا آشنا یا کم تجربه در سال‌های گذشته مشکلات زیادی را به ورزش کشور تحمیل کرده که نمونه‌های آن را در دوره وزارت مسعود سلطانی‌فر شاهد بودیم. سوال این است که برنامه‌های این فرد برای بالا بردن بهره وری شرکتی که با تمام فدراسیون‌ها سر و کار دارد و مهمترین ورزشگاه‌ها و مجموعه‌های ورزشی کشور را در اختیار دارد، چیست؟ اساسا، وی چه شناختی از این حوزه دارد که بخواهد تصمیم یا تصمیمات درستی بگیرد.

در حال حاضر مجموعه‌های ورزشی زیادی نیمه کاره مانده که به دلیل همین ضعف مدیریت بوده و پول‌های زیادی از بیت المال در این راه هدر رفته است. حالا فردی که هنوز در انتصابش حرف و حدیث زیادی وجود دارد، چطور می خواهد این شرایط را مدیریت کند؟ به نظر می‌رسد وزیری که خودش ورزشی بوده و در سال‌های گذشته نیز با این شرکت آشنایی دارد، باید فردی را انتخاب می کرد که امتحان پس داده بوده و شائبه برانگیز نباشد.

منبع: فارس