شهرخبر

واکنش یک نماینده مجلس به مطالبه‌گری از دولت | مطهری: مردم گله دارند اما تفاوت رئیسی و روحانی را متوجه شده‌اند | رئیسی زمین سوخته تحویل گرفت 

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: رئیسی کشور را در شرایط بسیار سختی تحویل گرفت و اصلاح‌طلبان هم باید پاسخگوی عملکرد ضعیف دولت روحانی باشند. 

اردشیر مطهری

 به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از مهر، اردشیر مطهری در واکنش به اظهارات اخیر برخی از اصلاح‌طلبان که نسبت به وعده‌های دولت رئیسی تردید ایجاد کرده و مدام از این دولت تازه مستقر شده مطالبه‌گری می‌کنند، اظهار کرد: در وهله اول این افراد باید پاسخگوی هشت سال ناکارآمدی و نالایقی دولت اصلاح‌طلب روحانی باشند و باید توضیح دهند که چرا آن دولت، کشور را به این وضعیت اسفبار رساند. 

وی تأکید کرد: دولت روحانی کشور را با شرایط بسیار بدی تحویل دولت رئیسی داده و به تعبیر دیگر، دولت رئیسی یک زمین سوخته را تحویل گرفته و برای آنکه اوضاع کشور به هشت سال قبل بازگردد و بهبود پیدا کند، همه ما باید صبر کنیم تا دولت مردمی برنامه‌های خود را عملیاتی کند. 

نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دولت مردمی باید به صورت جهادی و میدانی کار کند تا بتواند کشور را به وضعیت سابق بازگرداند و مشکلات اساسی مردم را مرتفع سازد. 

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انتقادات اصلاح‌طلبان از دولت رئیسی از روی انصاف و عدالت نیست و آنان این مطالب را از روی غرض‌ورزی مطرح می‌کنند، گفت: از آنجایی که این جریان سیاسی از جایگاه قدرت سقوط کردند و در برابر مردم هم جایگاهی ندارند و مهره‌های سوخته محسوب می‌شوند، این مطالب را علیه دولت سیزدهم مطرح می‌کنند و تحمل دیدن موفقیت‌های این دولت را ندارند. 

مطهری اظهار کرد: روحانی باید حتماً پاسخگوی عملکرد ضعیف خود باشد و از آنجایی که کشور در بخش‌های مختلف اعم از مسکن، کشاورزی و صنعت دچار مشکل شد و مردم گرانی‌ها و تورم شدیدی را متحمل شدند، وزرا و دیگر دولتمردان روحانی هم باید پاسخ دهند که چرا کشور را به این وضعیت رساندند؟ 

وی متذکر شد: از زمانی که دولت روحانی روی کار آمد، مدام به دولت سابق انتقاد می‌کرد و مشکلات را به آنان ربط می‌داد. علاوه بر این، از یاد نمی‌بریم که روحانی بارها شعار داد که مشکلات کشور را در صد روز حل می‌کند، اما با این حرف‌ها فقط مردم را فریب داد و انتظار ما این است که قوه‌قضاییه با دولتمردان سابق و افرادی که تخلف کردند، برخورد جدی داشته باشد. 

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مردم از وضعیت فعلی کشور به ویژه گرانی‌ها گله‌مند هستند، اما قطعاً تفاوت بین روحانی و رئیسی را متوجه شدند و می‌دانند که بین رئیس‌جمهوری که یک سال و نیم به بهانه کرونا در قرنطینه به سر می‌برد، با رئیس‌جمهوری که از ابتدای کار خود سفر به نقاط محروم را آغاز کرد و مطالبات مردم را از نزدیک شنید، تفاوت زیادی وجود دارد. 

نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی گفت: با نظارت‌هایی که دولت مردمی انجام داده، شاهد کاهش قیمت سیمان و فولاد هستیم و این دولت در زمینه واکسیناسیون عمومی کرونا هم اقدامات قابل توجهی انجام داد در حالی که دولت سابق از رفع این مشکلات عاجز بود.