کتاب «جهاد مقدس» توسط رئیس جمهور رونمایی شد


کتاب «جهاد مقدس» توسط رئیس جمهور رونمایی شد

کتاب «جهاد مقدس»؛ شامل بیانات حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای‌ در مورد دفاع مقدس، همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس با حضور رئیس جمهور رونمایی شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، تازه‌ترین کتاب انتشارات انقلاب اسلامی با عنوان «جهاد مقدس» که شامل بیانات حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای‌(مدّظلّه‌العالی) در مورد دفاع مقدس است، همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس منتشر و در حاشیه افتتاح نمایشگاه «در لباس سربازی»، توسط ریاست محترم جمهور رونمایی شد.

«دفاع مقدّس» یکی از درخشان‌ترین و مهمترین بخش‌های تاریخ انقلاب اسلامی و داستان حماسی پرشکوه مقاومت ملّت بزرگ ایران است و آیت‌الله العظمی خامنه‌ای(مدّظلّه‌‌العالی) از اوّلین ساعات آغاز جنگ تحمیلی به عنوان نماینده‌ حضرت امام خمینی(قدّس‌سرّه) در شورای‌ عالی دفاع در این جهاد عظیم نقش مؤثّری داشتند و در همان روزهای اوّل جنگ، عازم جبهه‌ها شدند.

مسئولیّت‌های توأمان معظّمٌ‌لّه در شورای عالی دفاع، امامت نماز جمعه‌ تهران و ریاست کمیسیون دفاع مجلس شورای اسلامی در سال اوّل جنگ و سپس در مقام ریاست‌جمهوری و ریاست شورای‌عالی دفاع و ریاست شورای‌عالی پشتیبانی جنگ، این امکان را به ایشان می‌داد که نگاهی جامع نسبت به مسائل کشور و دفاع مقدّس داشته باشند؛ لذا بیانات مقام معظّم رهبری(مدّظلّه‌العالی) در خصوص هشت سال جنگ تحمیلی حاوی نکات و محورهای مهمّی در این خصوص است.

برای تدوین کتاب «جهاد مقدس»، رهنمودها و بیانات فرماندهی معظّم کلّ قوا (مدّظلّه‌العالی) در خصوص ابعاد و موضوعات مختلف مرتبط با دفاع مقدّس که طیّ سال‌های 1359 تا 1399 بیان فرموده‌اند، مورد بررسی و بهره‌برداری قرار گرفته و مطالب آن در 10 فصل تدوین شده است.

علاقه‌مندان می توانند برای تهیه‌ این کتاب، به پایگاه اینترنتی انتشارات انقلاب اسلامی وابسته به دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای(مدظله العالی) به آدرس www.book-khamenei.irمراجعه کنند.

انتهای پیام/