شهرخبر

واگذاری غیرقانونی باغ ۴۰۰۰ متری به خانم "ف.ر" توسط شورای شهر سابق!


واگذاری غیرقانونی باغ 4000 متری به خانم "ف.ر" توسط شورای شهر سابق!

عضو شورای شهر تهران امروز از واگذاری باغی به مساحت ۴ هزار متر با امضاء دو عضو سابق شورای شهر تهران و شهردار منطقه ۳ خبر داد؛ با پیگیری تسنیم، هویت این فرد مشخص شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ ناصر امانی امروز در جلسه شورای شهر تهران  پرده از یک تخلف بزرگ در تیم مدیریت سابق شهری تهران برداشت؛ وی در توضیح این تخلف گفت: "در یک پروژه در منطقه 3، زمینی (باغی) که در اختیار سازمان فرهنگی هنری شهرداری بوده تحویل شهرداری منطقه 3 شده است که براساس تفاهم‌نامه امضا شده قرار بوده شهرداری هزینه 20 میلیارد تومانی را برای این باغ انجام دهد و در بازه زمانی 10 ساله آن را در اختیار یکی از خانم‌های ادوار مجلس (دوره ششم) قرار بدهد.

در دو بند از این تفاهم‌نامه آمده که جهت استفاده برای کافه، فروشگاه عرضه محصولات صنایع دستی و کتابفروشی این باغ می‌تواند توسط این خانم به اشخاص حقیقی و ثالث اجاره داده شود! همچنین در بند دیگری آمده است که هرگونه مالیات، عوارض و هزینه‌های نگه‌داشت، حفاظت و... به‌عهده مالک (شهرداری) است.

این باغ در زمینی به‌مساحت 4هزار مترمربع و 600 مترمربع اعیان با امضای دو عضو سابق شورای شهر تهران و شهردار منطقه 3 به این خانم واگذار شده است؛ از آقای زاکانی، شهردار تهران خواهش می‌کنیم که به این موضوع رسیدگی کند."

اما در پی این اظهارات امانی، با پیگیری‌ خبرنگار تسنیم مشخص شد فرد متهم مورد اشاره، خانم "ف.ر" نماینده اصلاح‌طلب دوره ششم مجلس شورای اسلامی است که زمین اشاره شده به‌صورت ویژه و خارج از رویه مرسوم، به وی واگذار شده است!

از دو عضو شورای شهر سابق تهران که واگذای این باغ را امضاء کرده‌اند نیز می‌توان به "م.ه " اشاره کرد.

انتهای پیام/