شهرخبر

با مشارکت ده کشور اتفاق افتاد؛

خدمت رسانی بیش از ۱۱ هزار موکب در ایام اربعین حسینی

خدمت رسانی بیش از ۱۱ هزار موکب در ایام اربعین حسینی

بخش شعائر و موکبهای حسینی در عراق و جهان اسلام وابسته به دو آستان قدس حسینی و عباسی از تعداد موکب‌های خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آستان قدس حسینی، ریاض نعمه السلمان مسئول بخش شعائر و موکب‌های حسینی اظهار داشت: از روز بیست و پنجم محرم الحرام بخش شعائر و موکب‌های حسینی اقدام به ثبت موکب‌ها و اجرای اقدامات لازم نمود و تاکنون بیش از ۱۱ هزار موکب خدمت رسانی از تمامی استان‌های کشور عراق ثبت گردیده است.

وی افزود: بیش از ۵۹ موکب عربی و خارجی نیز جهت خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی ثبت شده اند که از کشورهای (ایران، سوئد، چین، عربستان، سوریه، لبنان، پاکستان، هند، نیجریه و کنیا) می‌باشند که در کنار خدمت رسانی به زائران به برگزاری مراسم عزاداری نیز خواهند پرداخت.

وی در خاتمه با بیان اینکه صاحبان موکب‌ها ملزم به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی وزارت بهداشت و همچنین رعایت زمانبدی دسته‌های عزاداری هستند، گفت: این بخش در تلاش است تا تسهیلات لازم را به موکب ها ارائه نماید و در این راستا به توزیع نفت و گاز جهت پخت و پز موکب‌ها و همچنین توزیع آب آشامیدنی میان موکب‌ها اقدام می‌نماید.