قوانین خدمت سربازی تغییر کرد

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت:تغییرات چشمگیر در قوانین خدمت سربازی و ارائه تسهیلات به سربازان در سال‌های اخیر داشته ایم.

قوانین خدمت سربازی تغییر کرد

به گزارش منیبان؛ سردارتقی مهری، رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا با بیان اینکه در سال‌های اخیر تغییرات چشمگیری در قوانین خدمت سربازی داشتیم، گفت: افزایش حقوق سربازان، کسرخدمت برای مشمولان متاهل و دارای فرزند و.. تلاشی در جهت ارتقاء کیفیت خدمت سربازی بوده است.

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت: ارتقاء کیفیت خدمت سربازی همواره یکی از دغدغه‌های اساسی مسئولان نیرو‌های مسلح بوده و با تلاش‌های صورت گرفته از سوی مسئولان، اصلاحاتی در این خصوص صورت گرفته است.

او افزود: مهم‌ترین دغدغه مسئولان حقوق و مزایای خدمت سربازی براساس ماده ۴۹ قانون خدمت وظیفه عمومی بوده است که با تلاش‌های صورت گرفته، در سال جاری شاهد افزایش چشمگیری در حقوق سربازان با توجه به تحصیلات و درجه آنان بوده ایم که این امر مشوق خوبی برای خدمت مقدس سربازی است.

رئیس سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی با بیان اینکه در سال‌های اخیر انعطاف چشمگیری در قوانین خدمت سربازی داشته ایم، افزود: مشمولان متاهل می‌توانند از دو ماه کسرخدمت به واسطه تاهل و به ازای هر فرزند نیز از سه ماه کسرخدمت بهره‌مند شوند.

او در ادامه با اشاره به ارائه تسهیلات بیمه خدمات درمانی به سربازان و افراد تحت تکفل آنان خبر داد و گفت: مشمولان متاهل بعد از طی دوره آموزشی در شهر محل سکونت همسر و سربازان مجرد نیز در صورت امکان تا شعاع ۳۰۰ کیلومتری محل سکونت خود به کارگیری می‌شوند.

این مقام ارشد انتظامی مطرح کرد: از دیگر اقدامات موثر در تغییر نگرش خدمت سربازی، بکارگیری تخصصی مشمولان درحوزه‌های مختلفی از جمله نخبگان، هیئت علمی، سازمان‌های غیرنظامی، بکارگیری سربازان در تیم‌های ورزشی نیرو‌های مسلح، همچنین مشمولان متخصص گروه‌های پزشکی، پیراپزشکی در مراکز پزشکی، صنعت و شرکت‌های دانش بنیان نیز بکارگیری می‌شوند.

سردار مهری بیان کرد: ایجاد و توسعه قرارگاه مهارت آموزی سربازان اقدامی مناسب برای ارتقاء سطح مهارت جوانان در طول دو سال خدمت سربازی بوده است وسربازانی که در طول خدمت موفق به کسب مهارتی خاص شوند و از سوی سازمان فنی و حرفه‌ای کشور گواهینامه دریافت کنند، می‌توانند بعداز اتمام خدمت، از مزایایی مانند اولویت در دریافت مجوزکسب، دریافت وام و. بهره‌مند شوند.

او گفت: فرماندهان در رفتار با سربازان، توجه به شان و منزلت و رعایت عدالت اجتماعی را مدنظرخود قرار می‌دهند.

وبگردی
document.getElementById('myframe').style.height='600px';