شهرخبر

کشف و توقیف کامیون حامل نیترات آمونیوم در لبنان


کشف و توقیف کامیون حامل نیترات آمونیوم در لبنان

وزارت کشور لبنان از کشف و توقیف یک کامیون حامل مواد نیترات آمونیوم که سال گذشته انفجار این مواد منجر به ویرانی بندر بیروت شد، خبر داد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، وزارت کشور لبنان اعلام کرد که مقادیری نیترات آمونیوم در یکی ازشهرهای این کشور کشف و ضبط کرده است.

به گزارش شبکه الجزیره، وزارت کشور لبنان امروز شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروهای امنیتی این کشور کامیونی حامل 20 تن مواد قابل اشتعال و انفجار نیترات آمونیام را در شهر بعلبک کشف کرده اند.

شبکه ان تی وی لبنان نیز گزارش داد، «بسام المولوی»، وزیر کشور لبنان که به منطقه البقاع رفته، شخصا از محموله کشف شده بازدید کرده است. او گفته که برای انجام تحقیق و نه اعلام نتایج تحقیق به آنجا رفته است.

چهارم آگوست (14 مرداد) سال گذشته بر اثر آتش سوزی در انبار شماره 12 بندر بیروت که در آن بیش از 30 هزار نیترات آمونیوم در آن انبار شده بود، باعث وقوع انفجار بسیار بزرگی در این بندر شد و خسارت گسترده به این بندر و پایتخت لبنان وارد کرد. دولت لبنان طی بیش از یک سال مقادیر زیادی از این مواد را کشف و ضبط کرده است.

انفجار این بندر که بزرگترین بندر و شاه‌رگ حیاتی لبنان بود باعث عمیق شدن بحران سیاسی و اقتصادی در این کشور شد و دولت حسان دیاب مجبور به استعفا شد.

انتهای پیام/