شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#رئال مادرید

کانیزارس: آنچلوتی به هویت رئال مادرید پایبند است

کانیزارس: آنچلوتی به هویت رئال مادرید پایبند است

سانتی کانیزارس، دروازه‌بان سابق رئال مادرید و والنسیا، می‌گوید که مربیان این دو تیم به اصول فوتبال و هویت این باشگاه پایبند هستند.

دروازه‌بان سابق رئال مادرید پیش از این تجربه حضور در والنسیا را نیز داشته و حالا به عنوان مجری و مفسر به زندگی ورزشی خود ادامه می‌دهد. او معتقد است که جدایی مسی و رونالدو فرصت را برای بازیکنان جوان در لالیگا فراهم کرده تا خودشان را ثابت کنند.

کانیزارس درباره جدایی مسی و رونالدو از لالیگا گفت:« ما ثروتمندترین لیگ نیستیم و این یعنی بهترین بازیکنان بازار را نیز در اختیار نداریم. اما من به استعدادهای در حال ظهور باور دارم. ما بازیکنانی داریم که می‌توانند خودشان را نشان دهند و به بازیکنانی در کلاس جهانی تبدیل شوند. من از سطح لیگ ترسی ندارم. فوتبال خوبی را می‌بینم چون ما مربیانی خوبی مثل سیمئونه، بوردالاس، لوپتگی و امری داریم.»

او در ادامه اضافه کرد:« فوتبال همیشه ما را شگفت‌زده می‌کند و به همین دلیل برای آن احترام قائل هستیم. این دوئل زیبایی بود. عملکرد آنها باعث می‌شد که دیگری انگیزه بگیرد. مسی استعدادی دارد که با هیچکس دیگری قابل مقایسه نیست اما کریستیانو بلند پروازی دارد که می‌تواند با هر فوتبالیستی در هر سطحی از استعداد رقابت کند. ما هرگز فکر نمی‌کردیم بازیکنانی بیایند که هر فصل 50 گل بزنند.»

 

-

 

رئال مادرید و والنسیا در چارچوب مسابقات هفته پنجم لیگ اسپانیا به مصاف یکدیگر خواهند رفت و کانیزارس درباره رویارویی دو تیم سابقش گفت:« من بازی مادرید را می‌پسندم چون به اصولش پایبند است، بسیار حمله می‌کند و گل می‌زند. البته که شما باید بیشتر دفاع کنید اما نمی‌توانید همه جا باشید. من فوتبال هجومی را دوست دارم، هرچند آنچلوتی در زمینه کارهای دفاعی پیشرفت کرده است. سبک بازی والنسیا را نیز می‌پسندم. این فصل تیم کاملی در اختیار آنها نیست اما بوردالاس می‌تواند ترکیب خوبی به میدان بفرستد. او می‌تواند آنها را به خوبی به تیمی رقابت طلب تبدیل کند. آنچلوتی و بوردالاس به ایده فوتبال هر دو باشگاه پایبند هستند. آنچلوتی به بازیکنان اعتماد به نفس می‌دهد.»