به گزارش برنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، مرحله مقدماتی مسابقات والیبال ساحلی قهرمانی باشگاه‌های برتر ایران جام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی که از 18 فروردین آغاز شده است، روز گذشته (جمعه) با معرفی هشت تیم برتر صعود کننده به مرحله نهایی به پایان می‌رسد.

تیم‌های موج سواران ساحل نوشهر، ساوانا بهشهر، پیکان بندر دیر، شهداب یزد، رعد پدافند تهران، هورسان رامسر، مقاومت گلساپوش یزد و سروقامتان بابل با قرار گرفتن در رتبه‌های اول تا هشتم جدول لیگ برتر ساحلی به مرحله نهایی این رقابت‌ها صعود کردند.

همچنین تیم‌های توپکا بابلسر و منطقه آزاد چابهار در جایگاه‌های نهم و دهم جای گرفتند و در پایان مرحله مقدماتی از دور مسابقات کنار رفتند. در آخرین روز مرحله مقدماتی چهار دیدار در باشگاه پیکان برگزار شد و تیم‌های منطقه آزاد چابهار، مقاومت گلساپوش یزد، موج سواران ساحل نوشهر و سروقامتان بابل مقابل حریفان خود به پیروزی رسیدند.

تیم‌های پیکان بندر دیر و منطقه آزاد چابهار در نخستین دیدار روز آخر مرحله مقدماتی لیگ برتر به مصاف یکدیگر رفتند و نماینده چابهار با شکست حریف (باخت فنی پیکان) به سومین برد خود در این رقابت‌ها دست یافت. منطقه آزاد چابهار در رتبه دهم لیگ برتر قرار گرفت و به مرحله نهایی صعود نکرد.

تیم مقاومت گلساپوش یزد نیز با شکست توپکا بابلسر در آخرین روز مرحله مقدماتی لیگ برتر ساحلی به ششمین برد خود دست یافت و سهمیه مرحله نهایی این رقابت‌ها را کسب کرد. در دیگر مسابقه روز پایانی تیم‌های سروقامتان بابل و شهداب یزد به مصاف هم رفتند که به دلیل مصدومیت بهنام توکلی بازیکن تیم شهداب، نماینده بابل به آسانی موفق به شکست حریف شد. تیم‌های موج سواران ساحل نوشهر و ساوانا بهشهر در حساس‌ترین دیدار دور برگشت مرحله مقدماتی لیگ برتر ساحلی به مصاف یکدیگر رفتند و نماینده نوشهر با شکست حریف در گلدن ست، صدرنشین جدول شد.

نتایج کامل دیدارهای آخرین روز مرحله مقدماتی لیگ برتر ساحلی به قرار زیر است و اسامی تیم‌های فاتح ابتدا آمده است:

منطقه آزاد چابهار – پیکان بندر دیر

دیدار اول: منطقه آزاد چابهار صفر – پیکان بندر دیر 2 (14 بر 21 و 20 بر 22)
دیدار دوم: منطقه آزاد چابهار 2 – پیکان بندر دیر صفر ( 21 بر 16 و 21 بر صفر)
ست طلایی: منطقه آزاد چابهار 15 – پیکان بندر دیر صفر

مقاومت گلساپوش یزد – توپکا بابلسر

دیدار اول: مقاومت گلساپوش یزد 2 – توپکا بابلسر یک (21 بر 10، 18 بر 21 و 15 بر 10)
دیدار دوم: مقاومت گلساپوش یزد 2 – توپکا بابلسر یک (21 بر 19، 19 بر 21 و 15 بر 10)

سروقامتان بابل – شهداب یزد

دیدار اول: سروقامتان بابل 2 – شهداب یزد صفر (21 بر یک و 21 بر صفر)
دیدار دوم: سروقامتان بابل 2 – شهداب یزد صفر (21 بر صفر و 21 بر صفر)

موج سواران ساحل نوشهر – ساوانا بهشهر

دیدار اول: موج سواران ساحل نوشهر 2 – ساوانا بهشهر صفر (21 بر 19 و 21 بر 11)
دیدار دوم: موج سواران ساحل نوشهر یک – ساوانا بهشهر 2 (22 بر 20، 17 بر 21 و 25 بر 27)

موج سواران ساحل نوشهر 15 – ساوانا بهشهر 12