خوردبین در گفت‌وگو با خبرورزشی:

پرسپولیس نباید زیر بار میزبانی عربستانی‌ها برود/ تیم یحیی غول آسیاست؛ شرایط باید منصفانه باشد/ این بار قهرمانی آسیا را جشن می‌گیریم

پرسپولیس نماینده کشورمان در یک بازی سخت و دشوار با گل دقیقه ۸۹ مهدی ترابی موفق شد استقلال تاجیکستان را شکست داده و به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا صعود کند.

پرسپولیس نباید زیر بار میزبانی عربستانی‌ها برود/ تیم یحیی غول آسیاست؛ شرایط باید منصفانه باشد/ این بار قهرمانی آسیا را جشن می‌گیریم
خبرورزشی -

دیداری که برخلاف تصور همگان بازی سخت و دشواری شد ولی شاگردان یحیی گل محمدی توانستند باز هم موفق ظاهر شده و از گذرگاه سخت دوشنبه بگذرند. در همین ارتباط با محمود خوردبین سرپرست قدیمی و پیشکسوت دوست داشتنی پرسپولیس گفت و گو کردیم. اظهارات محمود خوردبین در گفت و گو با خبرورزشی را در زیر بخوانید:

بازی با استقلال تاجیکستان را چطور دیدید؟

 واقعا باور نمی کردم آن همه تماشاگر برای تشویق تیم استقلال تاجیکستان به ورزشگاه بروند. خیلی با شور و حرارت هم تیم خود را تشویق می کردند و فضای سختی برای پرسپولیس به وجود آورده بودند اما خوشا به غریت بچه ها که گل کاشتند.

چمن مصنوعی هم مزید برعلت شده بود؟

تاجیکی‌ها مثل ما ایرانی‌ها به زبان فارسی صحبت می کنند و خیلی هم دوستشان داریم اما واقعا زمین مسابقه مناسب میزبانی در لیگ قهرمانان آسیا نبود. من نمی دانم چرا پرسپولیس نایب قهرمان آسیا نمی تواند در استادیوم آزادی میزبان باشد.

همین طور سایر نمایندگان ایران؟

بله، به هر حال این یک مزیت است که از نمایندگان ما دریغ شده است. میزبانی حق مسلم ماست و وقتی تیم ملی ایران به بهترین شکل ممکن در تهران و استادیوم آزادی میزبانی می کند باید حق میزبانی به باشگاه های ما و تیم قدرتمند پرسپولیس اعطا شود. من نگران یک موضوع هستم.

چه موضوعی؟

اینکه در مرحله یک چهارم یا نیمه نهایی بخواهند میزبانی را به عربستان بدهند. پرسپولیس به هیچ عنوان نباید زیر بار این تصمیم برود و دوستان از همین حالا با کنفدراسیون فوتبال آسیا مکاتبه و رایزنی کنند.

یکی از بازیکنان النصر بعد از شکست دادن تراکتور مدعی شده است بازی بعدی این تیم در عربستان برگزار خواهد شد؟!

حتما یک چیزی می داند دیگر! به هر جهت باشگاه پرسپولیس باید نامه رسمی بزند و درخواست میزبانی کند. بهترین دلیل برای گرفتن این حق هم میزبانی خوب تیم ملی ایران از تیم ملی سوریه بود. همین امروز باید اقدامات لازم انجام شود. میزبانی در استادیوم آزادی حق پرسپولیس است که الان تبدیل به یکی از غول های آسیا شده است.

شما فکر می کنید با مکاتبه و نامه نگاری اجازه میزبانی در استادیوم آزادی را به پرسپولیس بدهند؟

باید موافقت کنند. این حق باشگاه پرسپولیس است. اگر جلوی میزبانی پرسپولیس را بگیرند یعنی از این تیم می ترسند.

درباره بازی چیزی نگفتید؟

بازی بسیار سختی بود و حتی تصور می شد ممکن است به وقت اضافه کشیده شود. استقلال تاجیکستان عقب نشسته و سعی می کرد از ضد حملات استفاده کند. زمین چمن مصنوعی هم بازیکنان ما را کلافه کرده بود اما خوشا به غیرت بچه ها که بالاخره تیر خلاص را زدند.

بازی به وقت های اضافی کشیده می شد به ضرر پرسپولیس نبود؟

با توجه به اینکه بازی در چمن مصنوعی برگزار می شد احتمال مصدومیت هم وجود داشت. ۱۲۰ دقیقه بازی کردن روی چمن مصنوعی سخت است و باید توجه داشته باشید استقلال تاجیکستان هم میزبان بود. اگر کار به ضربات پنالتی می کشید ممکن بود جو ورزشگاه علیه بچه های ما شده و تأثیر منفی بگذارد. البته خدا را شکر کار به آنجا نکشید.

شما فکر می کنید پرسپولیس دو بازی بعدی خود در یک چهارم و نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا را می برد و باز هم به فینال صعود کند؟

پرسپولیس در زمین چمن از همه تیم های غرب آسیا سرتر است. یحیی گل محمدی و شاگردانش ثابت کرده اند تیمی با برنامه و جنگنده هستند که به خوبی از اعتبار فوتبال ایران دفاع می کنند اما باید شرایط منصفانه و برابر باشد. باید پرسپولیس هم بتواند از حق میزبانی خود استفاده کند و من امیدوارم نه تنها به فینال صعود کند بلکه این بار قهرمانی آسیا را هم جشن بگیرد.