اقتصاد آنلاین گزارش می دهد؛

تفاوت علائم اختلال دوقطبی در کودکان و نوجوانان با علائم اختلال دوقطبی در بزرگسالان چیست؟

در صورت وجود اختلال دوقطبی، کودکان ممکن است علائم افسردگی مختلفی را نشان دهند. به‌عنوان‌مثال، کودکان و نوجوانان ممکن است به‌جای روحیه افسرده، خلق‌وخوی تحریک‌پذیر از خود نشان دهند.

به گزارش اقتصاد آنلاین، به همین ترتیب، ممکن است به‌جای کاهش وزن، آن‌ها نتوانند به افزایش وزن مورد انتظار که برای دوره رشد خاص آن‌ها طبیعی است، برسند. مختص مرحله شیدایی بیماری، کودکان ممکن است احمق یا دست‌وپا چلفتی به نظر برسند – فراتر از آنچه "مناسب" تنظیم یا سطح رشد کودک انتظار می‌رود.

به‌عبارت‌دیگر، در مهمانی‌ها یا سایر رویداد‌های اجتماعی، کودکان احمق و سرخوش هستند و اوقات خوبی را سپری می‌کنند. اما اگر آن‌ها در مدرسه یا در خانه که این فعالیت‌های فعلی، کار‌هایی نیست که مورد انتظار باشد، این‌گونه رفتار کنند، کودک ممکن است معیار "A" برای اختلال دوقطبی را داشته باشد.

اختلال دوقطبی

 به همین ترتیب، کودکان ممکن است توانایی‌ها را تا حد خطرناک بودن بیش از حد غلو کنند. آن‌ها ممکن است برنامه‌های دقیق و غیرواقعی را برای پروژه‌هایی شروع کنند که به‌وضوح فراتر از توانایی آن‌ها است.

کودک همچنین ممکن است به طور ناگهانی کار‌های جنسی را شروع کند که برای سطح رشد کودک نامناسب است (البته با این فرض که کودک مورد آزار جنسی یا در معرض مواد صریح جنسی قرار نگرفته باشد).

درمان اختلال دوقطبی

پس از تشخیص، پزشک در مورد یک برنامه درمانی که مناسب شما است تصمیم می‌گیرد. درمان اختلال دوقطبی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

  • دارو
  • رفتاردرمانی
  • درمان سو مصرف مواد
  • درمان با شوک الکتریکی

یک روانپزشک مجاز معمولاً درمان شما را مدیریت می‌کند. همچنین ممکن است یک مددکار اجتماعی، روان‌شناس یا پرستار روانپزشکی درتیم مراقبت‌های شما باشد.

با دکتر خود صحبت کنید

مراجعه به روانشناس

اگر فکر می‌کنید که شما یا یکی از عزیزانتان علائم یا نشانه‌های اختلال دوقطبی را دارید، اولین قدم شما باید صحبت با پزشک باشد. فقط یک متخصص پزشکی آموزش‌دیده می‌تواند این اختلال را تشخیص دهد و تشخیص درست، کلید اصلی درمان مناسب است.

دارو، درمان یا سایر گزینه‌های درمانی می‌تواند به شما یا عزیز شما کمک کند علائم را تحت کنترل درآورده و زندگی راضی‌کننده و کامل داشته باشید.