شهرخبر

خبری مهم درباره طرح معیشتی رئیسی برای مردم + مشمولان/ واردات خودرو و قرعه کشی ایران خودرو

کدخبر: 440832
اقتصاد نیوز : طرح جنجالی واردات خودرو بالاخره پس از 8 ماه تصویب شد و در این میان مردم هنوز پیگیر اخبار قرعه کشی فروش فوق العاده ایران خودرو هستند. خبر یارانه یک میلیونی رئیسی و اعطای کارت رفاه معیشتی دولت با استقبال مردم روبرو شد.

به گزارش اقتصادنیوز ، طرح یارانه از زمان دولت احمدی نژاد کلید خورد و بیش از ۱۰ سال است که ادامه دارد. این طرح در دولت حسن روحانی نه تنها ادامه پیدا کرد بلکه پای بسته های معیشتی هم به میان آمد.اولین بسته معیشتی در آبان سال ۹۸  از محل منابع مالی افزایش قیمت بنزین  به صورت نقدی برای ۲۰ میلیون خانوار واریز شد.حال سکان قوه مجریه به دست سید ابراهیم رئیسی است و خبرهایی از یک بسته معیشتی جدید به گوش می رسد.یارانه یک میلیونی رئیسی یکی از برنامه‌های دولت جدید است. طرحی که قرار است به پنج دهک اول یارانه داده شود. در واقع به نظر می‌رسد که قرار است طرح کارت رفاه معیشتی رئیس‌جمهور توسط این ستاد اجرایی شود.

مبلغ یارانه یک میلیونی رئیسی

رئیس‌جمهور چند ماه پیش از اعطای کارت اعتباری معیشتی خانوار در آذر امسال خبر داد. بر اساس این طرح به ازای هر یک از اعضای خانوار در سه دهک اول ۲۰۰ هزار تومان و دو دهک بعدی ۱۵۰ هزار تومان اعتبار ماهانه قرض‌الحسنه با کارمزد دو درصد تخصیص می‌یابد.در باره نوع بازپرداخت و تعداد اقساط آن توضیحی داده نشده؛ اما گفته شده که اگر خانواری نتواند اقساط آن را بپردازد به او یارانه داده می‌شود تا قسط خود را بدهد

مشمولان بسته معیشتی

.کسانی که مشمول دریافت این بسته معیشتی می شوند شامل افراد تحت پوشش کمیته امداد، افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی ، افراد بدون هیچ گونه بیمه، روستاییان و عشایر،افرادی که مجموع درآمد خانوارشان کمتر از حداقل حقوق وزارت کار باشد (کمتر از ۲ ٫ ۶ میلیون تومان باشد)، کارمند دولت نباشند ، افرادی که ملک و خودرو با قیمت بالا نداشته باشند و  یارانه‌بگیران نقدی و معیشتی می باشد.

واردات خودرو آزاد شد

طرح جنجال برانگیز واردات خودرو اگرچه طی هفته های اخیر با مخالفت و واکنش هایی همراه بوده است امروز در صحن مجلس به رای گذاشته شد و نمایندگان به آن رأی مثبت دادند. مصوبه واردات خودرو پیشتر در قالب ماده 4 طرح ساماندهی خودرو با ایراد شورای نگهبان روبرو شده بود که در جلسه امروز مجلس، گزارش اصلاحی کمیسیون صنایع و معادن در خصوص این ماده قانونی در دستور کار قرار گرفت و در نهایت با 172 رأی موافق، 38 رأی مخالف و 3 رأی ممتنع از 243 نماینده حاضر در صحن به تصویب رسید.

کمیسیون صنایع مجلس از 8 ماه پیش، طرح ساماندهی صنعت و بازار خودرو را به منظور رفع مشکلات مردم در خرید خودرو و شکستن حباب قیمت‌ها در بازار خودرو در دستور کار خود قرار داد که یکی از بخش‌های آن به موضوع واردات خودرو مربوط می‌شود.طبق مصوبه امروز مجلس، هر شخص حقیقی یا حقوقی می‌تواند به ازای صادرات خودرو یا قطعات خودرو یا سایر کالاها و یا خدمات مرتبط با انواع صنایع نیرو محرکه و یا از طریق واردات بدون انتقال ارز نسبت به واردات خودرو تمام برقی یا دو نیرویی (هیبریدی) و یا واردات خودروی بنزینی یا گاز سوز با بر چسب انرژی ب (b) و بالاتر و یا دارای شاخص ایمنی سه ستاره و یا بالاتر بر اساس گواهی های استاندارد معتبر، معادل ارزش صاداراتی خود اقدام کند.نمایندگان به آن رأی مثبت دادند. مصوبه واردات خودرو پیشتر در قالب ماده 4 طرح ساماندهی خودرو با ایراد شورای نگهبان روبرو شده بود که در جلسه امروز مجلس، گزارش اصلاحی کمیسیون صنایع و معادن در خصوص این ماده قانونی در دستور کار قرار گرفت و در نهایت با 172 رأی موافق، 38 رأی مخالف و 3 رأی ممتنع از 243 نماینده حاضر در صحن به تصویب رسید.کمیسیون صنایع مجلس از 8 ماه پیش، طرح ساماندهی صنعت و بازار خودرو را به منظور رفع مشکلات مردم در خرید خودرو و شکستن حباب قیمت‌ها در بازار خودرو در دستور کار خود قرار داد که یکی از بخش‌های آن به موضوع واردات خودرو مربوط می‌شود.طبق مصوبه امروز مجلس، هر شخص حقیقی یا حقوقی می‌تواند به ازای صادرات خودرو یا قطعات خودرو یا سایر کالاها و یا خدمات مرتبط با انواع صنایع نیرو محرکه و یا از طریق واردات بدون انتقال ارز نسبت به واردات خودرو تمام برقی یا دو نیرویی (هیبریدی) و یا واردات خودروی بنزینی یا گاز سوز با بر چسب انرژی ب (b) و بالاتر و یا دارای شاخص ایمنی سه ستاره و یا بالاتر بر اساس گواهی های استاندارد معتبر، معادل ارزش صاداراتی خود اقدام کند.

نتایج قرعه کشی ایران خودرو اعلام شد

قرعه‌کشی مرحله بیست و دوم فروش فوق‌العاده 3 محصول ایران‌خودرو ساعت 10 صبح امروز چهارشنبه 24 شهریورماه با حضور نمایندگان نهادهای نظارتی برگزار شد و نتایج قرعه کشی این طرح فروش پس از تایید نهادهای ناظر، در صفحه شخص کاربران در قسمت استعلام وضعیت قرعه‌کشی در سایت ایران خودرو به نشانی esale.ikco.ir قرار گرفت. همچنین نتایج از طریق ارسال پیامک برای 13 هزار پذیرفته شده اعلام خواهد شد.در بیست و دومین مرحله  فروش فوق العاده  ایران  خودرو، سه محصول  پژو 207 دستی سقف شیشه‌ای، پارس TU5 و پارس بنزینی با موعد تحویل 90 روزه عرضه شد که در این طرح 5 میلیون و 340 هزار و 964 نفر ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد 5 میلیون و 193 هزار و 305 نفر واجد شرایط حضور در قرعه‌کشی شدند.

یک ادعای جنجالی درباره ندادن کارنامه فرزندان به مادران

در شرایطی که فرصت زیادی تا‌ اول مهر و بازگشایی مدارس باقی نمانده است و ثبت‌نام دانش‌آموزان تمام شده است  اما هنوز هیچ بحثی درباره کارنامه دادن  آنها مطرح نیست. این در حالی است که در روزهای اخیر موضوع ممنوعیت کارنامه  دادن به مادران جنجال‌ساز شده است!یک روزنامه مدعی شده که به تازگی وزارت آموزش و پرورش بخشنامه‌ای صادر کرده است که کارنامه دانش‌آموزان به مادران داده نشود؛ این موضوع با گلایه مادرانی که در این سال‌ها همه بار اجرایی تحصیل فرزندشان را به عهده دارند، مواجه شده است. معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در واکنش به خبر ندادن کارنامه دانش‌آموز به مادر گفت: در شرایط عادی خانواده، پدر و مادر هر دو می‌توانند برای پیگیری امور تحصیلی فرزند خود به مدرسه مراجعه کنند.معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در خصوص ارائه کارنامه یا پرونده تحصیلی به پدر یا مادری که حضانت فرزند را به عهده دارد، گفت: در شرایطی که پدر و مادر از هم جدا می‌شوند، اگر انحصارا حضانت فرزند در اختیار پدر باشد، طبیعتا این موضوع شرایط خاص خودش را دارد.