پشت پرده خواستگاری های سرگرد پلیس از دختران تبریزی / او دروغگو بود!

به گزارش رکنا، "م.ع"، مردی ۳۹ ساله، متاهل و دارای سه فرزند است که با وعده دروغین ازدواج با غصب عناوین نظامی و اطلاعاتی، از بانوان متعدد کلاهبرداری کرده است.

زنی ۳۹ ساله است، چشمانش پر از اشک و قلبش پر از غم است، به خاطر کلاهبرداری که این مرد (متهم پرونده) با وعده ازدواج از وی کرده است.

این بانو که در مقابل بازپرس در دادسرای عمومی و انقلاب تبریز به عنوان یکی از شاکیان پرونده حاضر شده است، اظهارات خود را این گونه به بازپرس پرونده بیان می کند:

زنی تنها هستم و دارای یک فرزند؛ هشت سال پیش همسر خود را از دست دادم. به دنبال همراه و همدمی برای زندگی خود بودم تا مرا از تنهایی دربیاورد و به عنوان یک مرد در کنارم باشد. عضو کانال همسریابی و ازدواج در تلگرام شدم و در آن کانال با مردی که خود را "سرگرد" و عضو سازمان نظامی و اطلاعاتی معرفی کرده بود، آشنا شدم.

به مدت یک ماه با همدیگر ارتباط تلفنی داشتیم؛ در این یک ماه، برای جلب اعتماد بنده و اثبات ادعاهای دروغین خود، عکسی از کارت شناسایی و مدارک لازم را که نظامی بودنش را اثبات می کرد، همچنین تصویری از کارت شناسایی که در آن قید شده بود بازرس ویژه و از افراد اطلاعاتی است، نیز تصویری از خود در لباس نظامی را برایم فرستاد.

بنده هم به خاطر موقعیت شغلی اش به وی اعتماد کرده و جواب مثبت دادم؛ حتی برای خواستگاری ام به منزلمان نیز آمد.

بعد از اعتمادم کلاهبرداری هایش شروع شد

اندکی بعد از خواستگاری نزدم از بیماری مادرش نالید و مدعی شد: " مادرم بیمار است و نیاز به عمل جراحی دارد، اما متاسفانه فعلا آهی در بساط ندارم که بتوانم پول عملش را بپردازم؛ اگر امکان داشته باشد سه میلیون تومان به من قرض بده. همین که عمل مادرم تمام شد، فرش خود را می فروشم و پول تو را پس می دهم". من هم دلم برایش سوخت و مبلغی را که خواسته بود را به حسابش واریز کردم، غافل از آن که هدف وی فقط کلاهبرداری بوده است و بس.

بعد از کلاهبرداری های متعدد از من، متواری شد

اما طمع کاری های این مرد تمامی نداشت، چرا که تنها شش روز بعد از گرفتن آن سه میلیون تومان از بنده بابت عمل دروغین مادرش، باهم به فرودگاه رفتیم تا برایش بلیط هواپیما تهیه کنیم؛ در فرودگاه هم با مظلوم نمایی و ادعای این که پولی همراه خود نیاورده است، کارت بانکی ام را از من گرفت ‌و با داشتن رمز دوم کارت بانکی ام که خود در اختیارش گذاشتم و همچنین تهیه عکس از کارت بانکی ام، تمامی حسابم را خالی کرد و متواری شد.

این گزارش می افزاید، پرونده "م.ع" که دارای سابقه کیفری نیز است، به اتهام مدعی اعمال نفوذ در مراجع رسمی، غصب عناوین و مشاغل دولتی، کلاهبرداری، جعل اسناد رسمی و پوشیدن لباس غیر مجاز نظامی در ملا عام؛ بعد از تحقیقات بازپرسی با صدور کیفر خواست به مراجع قضایی تبریز منتقل شده است و در حال حاضر تحت پیگرد قضایی از سوی دادگاه کیفری دو تبریز قرار دارد.

خبرنگار:  فاطمه قلی پور گنجه لو

منبع: نصر نیوز