شهرخبر

مخالفت مجمع تشخیص مصلحت با ارزانی خودرو؟

مخالفت مجمع تشخیص مصلحت با ارزانی خودرو؟

عضو کمیسیون اصل ۹۰مدعی شد که هفته گذشته جلسه‌ای در مجمع تشخیص برگزار و با موضوعی که در این اصلاحیه آمده است مخالفت شده است.

به گزارش تحریریه، سیدمصطفی میرسلیم در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی ایرادات شورای نگهبان به طرح ساماندهی صنعت خودرو طی اخطار قانون اساسی، گفت: ما باید سیاست های تقویت تولید را اجرا و از آن پشتیبانی کنیم.

وی با بیان اینکه هفته گذشته جلسه‌ای در مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار و با موضوعی که در این اصلاحیه آمده است مخالفت شد، اظهار داشت: بر اساس این اصلاح، حتی واردات خودروهای معمولی گازسوز نیز آزاد شده است.

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقداماتی که برای تولید خودروی هیبریدی در کشور شده است، گفت: با این اصلاحیه که درباره آزادسازی واردات خودرو است، از تشویق تولید و اشتغال جوانان جلوگیری می‌شود.

وی گفت: با تصویب این اصلاحیه، تولید و بررسی‌های تحقیقاتی لطمه خورده و جوانان فعال در این حوزه دلسرد می‌شوند و در شورای نگهبان هم با این موضوع مخالفت خواهد شد.

لازم بذکر است که مجلس شورای اسلامی امروز با رای به واردات خودرو، شوک مثبت و بی سابقه ای در 4 سال اخیر به بازار وارد کرد.

این طرح که در کمیسیون صنایع مجلس با هدف رفع ایرادهای شورای نگهبان با اصلاحاتی همراه شده بود، پس از بحث های فراوان تصویب شد و امیدها برای کاهش شدید قیمت خودرو در بازار را زنده کرد.

انتظار می رود کاهش قیمت خودرو از امروز آغاز شود.

پایان/