شهرخبر

گویای «همسفر» منتشر شد

کارگر آنلاین | کتاب گویای «همسفر» تهیه و بر روی پایگاه کتاب گویای ایران صدا در دسترس علاقه‌مندان قرارگرفت.

 کتاب گویای «همسفر» به نویسندگی مجید سانکهن و به تهیه‌کنندگی اشرف السادات اشرف نژاد و به روایت علی همت مومیوند در ۲۴۰ دقیقه تهیه‌شده است و بر روی پایگاه کتاب گویای ایران صدا در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفت.

کتاب گویای «همسفر»، روایتی شنیدنی از زندگی جانباز شهید «سید محمود موسوی» است. این کتاب روایت مردی از اهالی اصفهان است که راننده‌ی کامیون بود. کتاب «همسفر» به‌اجمال و در ۱۰ فصل زندگی او را در سه مرحله برای مخاطبان بازگو کرده است:

شهید موسوی اگرچه راوی نبود و به عنوان راننده و نیروی تدارکاتی در مجموعه‌ی راویان جنگ حضور داشت، اما همراهی، آمادگی بالا و قبول مأموریت‌های حساس باعث شد تا وی نیز سهم بسیاری در پشتیبانی از راویان صحنه‌ نبرد داشته باشد.

او در عملیات «خیبر» و «طریق‌القدس» به جابه جایی راویان مشغول بود، تا اینکه در یکی از رفت‌وآمد‌ها در اثر انفجاری مهیب جانباز شد. وی در سیزدهم فروردین سال ۱۳۸۳، براثر شدت جراحات وارده، جامه‌ی شهادت را بر تن کرد.

کتاب «همسفر» یکی از کتاب‌های مجموعه «راویان صحنه جنگ» است. هر جلد از این مجموعه کتاب‌های راویان صحنه‌ی جنگ، شامل مجموعه خاطرات، داستان‌ها و سرگذشت افرادی است که در زمان جنگ در خطّ مقدّم حضور داشتند و با جنگ، به شکل مستقیم روبه‌رو شدند. این اتفاقات تصویری واضح از شهدای جنگ در اختیار مخاطب علاقه‌مند به تاریخ شفاهی قرار می‌دهد.

 

منبع: دفاع پرس