شهرخبر

۷۰۰ قرآن‌آموز در دوره پیش‌نیاز طرح تلاوت شباب‌الرضا (ع) ثبت‌نام کردند


700 قرآن‌آموز در دوره پیش‌نیاز طرح تلاوت شباب‌الرضا (ع) ثبت‌نام کردند

دبیر طرح ملی تلاوت گفت: قریب به ۷۰۰ نفر از ۲۸ استان در دهمین دوره طرح ملی تلاوت شباب‌الرضا(ع) ثبت‌نام کردند که دوره پیش‌نیاز آن تا ۱۰ مهرماه ادامه خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، نام‌نویسی در دهمین دوره طرح ملی تلاوت شباب‌الرضا(ع) آغاز شده است. دوره پیش‌نیاز این طرح در چهار سبک تقلیدی مصطفی اسماعیل، شحات محمدانور، عبدالباسط، محمدصدیق منشاوی از 10 شهریورماه آغاز و تا 10 مهرماه نیز ادامه خواهد داشت.

مقدم‌کیا دبیر طرح ملی تلاوت گفت: در طرح پیش‌نیاز، اهمیت تقلید تلاوت قرآن، اهمیت فراگیری ترجمه و مفاهیم در تلاوت قرآن، دوره تقلید صدا در سن بلوغ پسران، اهمیت تلمذ و شاگردی در فراگیری قرآن و احترام به اساتید، آماده‌سازی امکانات و مدیریت تمام برنامه‌ها از سوی خانواده‌ها در این دوره مورد توجه قرار می‌گیرد.

وی درباره حضوری یا غیرحضوری بودن این دوره نیز گفت: به دلیل اینکه استقبال در این شرایط از دوره‌های غیرحضوری بیشتر است، این ترم نیز به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

طرح ملی تلاوت , قرآن , حرم امام رضا(ع) ,

طرح ملی تلاوت قرآن کریم «شباب الرضا» با هدف کشف و پرورش استعدادهای قرآنی با همکاری معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مرکز قرآن کریم آستان قدس رضوی به صورت همزمان در سراسر کشور اجرا می‌شود. همچنین طول مدت دوره‌های این طرح دو ساله است و سپس استعدادهای برتر به مرحله کشوری راه پیدا خواهند کرد.

انتهای پیام/