شهرخبر

امضاء تفاهم‌نامه فدراسیون جهانی تکواندو و میزبان مسابقات جهانی پومسه ۲۰۲۲


امضاء تفاهم‌نامه فدراسیون جهانی تکواندو و میزبان مسابقات جهانی پومسه 2022

تفاهم‌نامه فدراسیون جهانی تکواندو و میزبان مسابقات جهانی پومسه امضا شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، به منظور برگزاری مسابقات قهرمانی جهان پومسه در شهر "گویانگ" کره‌جنوبی طی مراسمی تفاهمنامه‌ای  به امضاء رسید. در این مراسم "چانگ وان چو" رئیس فدراسیون جهانی تکواندو، شهردار شهر "گویانگ"  و رئیس موسسه تکواندو کره‌جنوبی حضور داشتند.

رقابت‌های قهرمانی پومسه طی روزهای 21 تا 24 آوریل 2022 (یکم تا چهارم اردیبهشت 1401) در "گویانگ" برگزار خواهد شد که انتخاب این شهر به عنوان میزبانی در جلسه شورای اجرایی فدراسیون جهانی تکواندو در تاریخ 20 می 2020 (31 اردیبهشت 1399) رقم خورد.

رئیس فدراسیون جهانی تکواندو با اشاره به برگزاری این رقابت‌ها گفت: اطمینان دارم در مسابقات پومسه سال آینده، شاهد بهترین و موفقیت‌‌آمیزترین رویدادها در این رشته خواهیم بود.

اولین دوره مسابقات جهانی پومسه سال 2006 با حضور 590 ورزشکار از 59 کشور برگزار شد؛ در طول 15 سال گذشته با شرایط و قوانین وضع شده و نمایش چهره دیگری از این رشته طرفداران زیادی به سوی تکواندو آمده‌اند و این ورزش برای همگان جذاب‌تر شده است. سال گذشته با شیوع ویروس کرونا این مسابقات به صورت مجازی برگزار شد و بیش از 1500 ورزشکار از 100 کشور دنیا در آن حضور پیدا کردند.

انتهای پیام/