به گزارش برنا، محمدرضا طالقانی پیشکسوت کشتی که روز گذشته 22 شهریورماه مهمان برنامه «نشان ارادت» شبکه دو سیما بود، در ابتدا درباره حال و هوای محرم در ایام کودکی‌اش بیان کرد: من بچه قدیمی‌ترین محله تهران یعنی درخونگاه هستم آن زمان پدرم به زور در سن چهار سالگی من را به مسجد می‌برد و الان که به یاد می‌آورم با خود می‌گویم چه کاری خوبی می‌کرد چراکه از سن کودکی با اهل بیت آشنا شدم.

وی درباره ماندگاری قیام عاشورا و عزاداری مردم پس از گذشت این همه سال از این واقعه عنوان کرد: حساب امام حسین (ع) از همه دنیا جداست به گونه‌ای که تربت مقدسش مرده را شفا می‌دهد می‌گویند خاک سرد است اما این داغ هیچ وقت سرد نمی‌شود.

این پیشکسوت کشتی با اشاره به اینکه اولین سفرش به کربلا 36 سال پیش رقم خورد، گفت: این توفیق را دارم که سالی 2 تا سه بار به کربلا سفر کنم البته سال گذشته به دلیل کرونا راهم ندادند اما امسال اگر امام حسین (ع) بطلبد، به کربلا می‌روم.

طالقانی درباره فعالیت ستاد بازسازی عتبات عالیات در عراق تصریح کرد: زمانی که صحن حضرت زهرا (س) را در حرم حضرت علی (ع) در نجف دیدم، خستگی‌ام به در شد. درود به شرف بچه‌های ایرانی که هرجا هستند، کارهای ماندگار و زیبایی را از خود به جای می‌گذارند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: این کارها با عشق و به صورت دلی برگزار می‌شود و نمی‌توان به افراد خرده گرفت که چرا پولشان را به ستاد بازسازی عتبات عالیات می‌دهند.

«نشان ارادت» به تهیه‌کنندگی پویان هدایتی و با مشارکت ستاد بازسازی عتبات در ایام محرم و صفر از گروه معارف شبکه دو سیما پخش خواهد شد.