شهرخبر

هشدار/علائم سرطان پانکراس که از آنها بی‌اطلاع هستید

کارگرآنلاین|علائم سرطان پانکراس به ندرت در مراحل اولیه مشخص می‌شود حتی با پیشرفت بیماری، علائم اغلب گنگ است.

 پانکراس یا لوزالمعده یکی از اندام‌های حیاتی بدن است که هم به صورت یک غده درون ریز مسئول تولید هورمون انسولین بوده و هم به صورت یک غده بروز ریز مسئول تولید آنزیم‌های گوارشی است. با این حال، این اندام نیز مانند سایر اندام‌ها ممکن است دچار بیماری شود. یکی از این بیماری‌ها سرطان پانکراس است.

سرطان پانکراس زمانی بروز می‌کند که سلول‌های سرطانی به طور غیرطبیعی اقدام به تکثیر در لوزالمعده می‌کنند. تنها در سال ۲۰۱۸ بیش از ۴۵۰ هزار نفر در جهان به این سرطان مبتلا شده و از این میان ۴۳۲ هزار نفر جان خود را از دست دادند. سرطان پانکراس یازدهمین سرطان رایج در جهان است که ۴.۵ درصد مرگ و میر ناشی از تمامی انواع سرطان را به خود اختصاص می‌دهد.

در حقیقت تب یک پاسخ طبیعی سیستم ایمنی بدن برای مبارزه با عوامل عفونی و بیماری زا مانند سرماخوردگی یا آنفلوانزا است. تب به طور معمول بدون نیاز به مراجعه به پزشک بهبود می‌یابد، اما در برخی موارد مانند ابتلا به سرطان لوزالمعده می‌تواند نشانه یک مشکل جدی باشد.

سرطان پانکراس

تحقیقات مرکز سلامت ملی آمریکا نشان داده است تب یکی از نشانه‌های رایج ابتلا به سرطان پانکراس است. اگر دچار تب شده و این موضوع با گذشت زمان ادامه یافت مراجعه به پزشک عمومی ضروری است. هیپوتالاموس در مغز مسئول تنظیم درجه حرارت بدن است و به طور معمول حرارت را در ۳۷ درجه سانتیگراد حفظ می‌کند. سرطان پانکراس در این موضوع ایجاد اختلال کرده و درجه حرارت بدن را بالا می‌برد.