شهرخبر

امیرخان متقی در اولین کنفرانس خبری:

می‌خواهیم با کشورهای جهان رابطه خوبی داشته باشیم

می‌خواهیم با کشورهای جهان رابطه خوبی داشته باشیم

سرپرست وزارت خارجه دولت موقت افغانستان در اولین کنفرانس خبری خود اعلام کرد: می‌خواهیم با کشورهای جهان رابطه خوبی داشته باشیم.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه تلویزیونی طلوع، امیرخان متقی، سرپرست وزارت خارجه دولت موقت افغانستان امروز سه شنبه در اولین کنفرانس خبری خود اعلام کرد: ما به تامین حقوق بشر به‌ویژه حقوق زنان متعهدیم و بر این اساس نگرانی‌های کشورهای خارجی در باره حقوق بشر منصفانه نیست.

سرپرست وزارت خارجه دولت موقت افغانستان در این خصوص ادامه داد: ما از همه کشورهایی که کمک خود را به افغانستان اعلام کرده اند (در کنفرانس بین المللی دیروز در ژنو) تشکر می کنیم. علاوه بر کمک های بشردوستانه، باید در زمینه بهداشت، آموزش، توسعه و سایر زمینه‌ها نیز به افغانستان کمک شود.

وی در ادامه اضافه کرد: ما می خواهیم از بانک توسعه آسیایی، بانک توسعه اسلامی و کشورهای کمک کننده بخواهیم که به افغانستان کمک های توسعه ای ارائه کرده و بودجه پروژه هایی را که به طور کامل اجرا نشده را تقبل کنند. وضعیت امنیتی بسیار بهبود یافته است، هم مسیرهای زمینی و هم پروازهای هوایی ایمن هستند. ما می توانیم به نیازمندان کمک کنیم، باید به خانواده های آواره کمک کرد تا به خانه های خود بازگردند. از کمک بشردوستانه‌ی جامعه بین‌المللی به ارزش یک میلیارد دلار به افغانستان استقبال می‌کنیم.

ادامه دارد...