شهرخبر

نظر توتی درباره مربیگری مورینیو در رُم و شانس جالوروسی برای کسب اسکودتو


نظر توتی درباره مربیگری مورینیو در رُم و شانس جالوروسی برای کسب اسکودتو

اسطوره باشگاه رُم درباره انتخاب آقای خاص به عنوان سرمربی این تیم و احتمال موفقیت این تیم برای کسب عنوان قهرمانی لیگ ایتالیا صحبت کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، انتخاب ژوزه مورینیو به عنوان سرمربی رم خیلی از هواداران این تیم را خوشحال و آنها را به آینده امیدوار کرد. اسطوره و کاپیتان سابق این تیم فرانچسکو توتی هم یکی از آنهاست و اعتقاد دارد جالوروسی با هدایت این مرد پرتغال می‌تواند در فصل جاری حرف‌هایی برای گفتن داشته باشد.

توتی که سال 2017 پس از انجاکم 785 بازی رسمی برای رم بازنشسته شد، در گفت‌و‌گو با نشریه گاتزتا دلواسپورت راجع به وضعیت تیم پایتخت ایتالیا از زمان ورود آقای خاص تا به امروز گفت: خب ما هنوز اول فصل هستیم و همه چیز در حد حدس و گمان است. این موضوع درباره یوونتوس هم که شروع ضعیفی داشته صدق می‌کند. این تیم دوباره برمی‌گردد. با این وجود من معتقدم رم و ناپولی دو تیمی هستند که در این فصل می‌توانند کارهایی خیلی بهتر از فصل گذشته انجام دهند. به نظر من امسال هیچ تیمی نیست که بتواند لیگ را تحت سلطه بگیرد و همه 4، 5 تیم مدعی می‌توانند حرف‌هایی برای گفتن داشته باشند اما بگذارید چند ماه دیگر درباره این موضوع حرف بزنیم، زمانی که حداقل سه چهارم فصل سپری شده باشد.

توتی با اشاره به 5 برد متوالی رم شامل 3 پیروزی در سری A در ابتدای فصل جاری افزود: من از عملکرد مورینیو تا این مقطع از فصل تحت تأثیر قرار گرفته‌ام. خوشحالم که او رم را انتخاب کرد. او یک مربی انعطاف پذیر است که افتخارات فراوانی برده و دارای جذبه است. بدون شک مورینیو دارای شخصیتی بزرگ است و به هر تیمی انگیزه می‌دهد. او در همه حال برای تیم‌هایش یک ارزش افزوده محسوب می‌شود، چه در داخل زمین بازی چه در زمینه مدیریت منابع انسانی تیمش. من از توانایی او برای تطبیق دادن خودش با محیط جدید در این مدت زمان کوتاه حیرت‌ زده‌ام. او خودش را سپر بلای همه می‌کند، مثل یک صاعقه‌گیر برای محافظت از ساختمان که در شهری مانند رم داشتن چنین خصلتی می‌‌تواند خیلی به تیم کمک کند.

یکی از سؤالاتی که از توتی پرسیده شد درباره زلاتان ابراهیموویچ و گلزنی این مهاجم سوئدی در اولین بازی فصلش برای میلان در فاصله یک ماه به 40 ساله شدنش بود.

توتی که هنوز هم با 38 سال و 59 روز به عنوان مسن‌ترین گلزن تاریخ لیگ قهرمانان اروپا محسوب می‌شود، درباره زلاتانی که می‌‌تواند در بازی فردا شب (چهارشنبه) رکورد او را در بازی مقابل لیورپول بشکند، گفت: زلاتان قطعاً رکورد مرا خواهد شکست. او ذهنیتی متفاوت از دیگران دارد و به نظر من یکی از قویترین دنیا است . خب وقتی بازیکنی بهتر می‌آید حقش است که رکورد را بشکند. رکوردها برای شکسته شدن هستند و من هم خوشحال می‌شوم که او رکورد مرا بشکند. هنوز کارهای زیادی از دست او ساخته است و روی فرم است. تنها کاری که باید انجام دهد این است که خودش را مدیریت کند.

انتهای پیام/