شهرخبر

بازی بازیگر داعشی «پایتخت» در یک مجموعه تلویزیونی/ پیش‌نویس تفاهمنامه بخش رادیو تئاتر فجر نوشته شد


بازی بازیگر داعشی «پایتخت» در یک مجموعه تلویزیونی/ پیش‌نویس تفاهمنامه بخش رادیو تئاتر فجر نوشته شد

مجموعه تلویزیونی «اپیدمی» با محوریت کرونا و دلاوری‌های رزمندگان حوزه سلامت، این روز‌ها در حال ساخت است و بازیگرانِ شناخته شده‌ای جلوی دوربینش رفته‌اند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در بسته خبری امروز رادیو و تلویزیون خبرهایی همچون بازیگر جدید سریالِ "اپیدمی" شبکه سه، مجموعه نمایشی "ضدنور" روی آنتن شبکه یک، کیفیت خروج آمریکا از افغانستان در «10 دقیقه»، نوشته شدن پیش‌نویس تفاهمنامه بخش رادیو تئاتر فجر، به همراه جزئیات آمده است:

بازی بازیگر داعشی «پایتخت» در یک مجموعه تلویزیونی

مجموعه تلویزیونی «اپیدمی» به تهیه‌کنندگی سعید کمانی، به روایت بحران کرونا و تلاش شبانه‌روزی کادر درمان و نیرو‌های جهادی برای مقابله با این بیماری می‌پردازد.

تصویربرداری این مجموعه تلویزیونی، حدود دو هفته پیش در بیمارستان صحرایی واقع در بوستان ولایت تهران آغاز شد و این روزها در لوکیشن‌های مختلف در این شرایط سخت کرونایی ادامه دارد.

«اپیدمی» که به صورت اپیزودیک خواهد بود؛ در سه فصل تولید می‌شود که کارگردان فصل اول آن سید سجاد حسینی، کارگردان فصل دوم محمد علیزاده و کارگردان فصل سوم محمد صادق بکتاشیان‌اند.

نیلوفر رجایی‌فر بازیگر نقش دختر داعشی سریال «پایتخت 5» هم یکی از بازیگران مجموعه اپیدمی است.

«اپیدمی» جدیدترین اثر در حال تولید خانه تولیدات جوان با محوریت کرونا و دلاوری‌ها و جان‌فشانی‌های رزمندگان حوزه سلامت است.

در این مجموعه همچنین، «مهدی فخیم‌زاده» در نقش «احمد جهان» به عنوان بازیگر اصلی این مجموعه ایفای نقش می‌کند. همچنین «فریبا متخصص»، «محسن قصابیان»، «سیامک اطلسی» و «اصغر نقی‌زاده» از دیگر هنرمندان این مجموعه تلویزیونی‌اند.

مجموعه تلویزیونی «اپیدمی» محصول خانه تولیدات جوان صدا و سیماست که قرار است از شبکه سه پخش شود.

مجموعه نمایشی «ضد نور» روی آنتن شبکه یک

نمایش تلویزیونی «ضد نور» به کارگردانی "رضا محبی نوری" و با الهام از داستان‌های واقعی، اتفاقات روز جامعه را در یک موقعیت کافه بین راهی روایت می‌کند.

نقش اصلی این مجموعه بر عهده "رحیم نوروزی" است و در هر قسمت بازیگران مختلفی همچون ثریا قاسمی، شیوا خسرو مهر، منظر لشکری، مهری آل اقا، وحید آقاپور، سینا رازانی، بهزاد خلج، محمودرضا فردوس نیز  حضور دارند.

مجموعه نمایشی 20 قسمتی«ضد نور» از امروز شنبه 20 شهریور شروع شده و از هفته آینده هر روز ساعت 18 روی آنتن شبکه یک می رود و ساعت 9:30 صبح روز بعد بازپخش خواهد شد.

اولین اپیزود این مجموعه ملودرام"طوبی" نام دارد که آناهیتا آذرپیوند و بهزاد خلج در کنار رحیم نوروزی در آن ایفای نقش کرده اند. اختلافات خانوادگی، ارث، فضای مجازی و درگیری بین فرزندان از محورهای این مجموعه‌اند.

کیفیت خروج آمریکا از افغانستان در «10 دقیقه»

مستند «10 دقیقه» (10 Minutes) شبکه پرس تی‌وی به بررسی نحوه و کیفیت خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان می‌پردازد.

خروج آمریکا از افغانستان آن هم به شکل خفت‌بار در برابر دیدگان جهان، فرصت مناسبی به دست مستند «10 دقیقه» داده برای بازخوانی آنچه سران ایالات متحده در هنگام تصمیم به اشغال افغانستان و پس از آن گفتند.

این مستند به تهیه‌کنندگی و کارگردانی مهدی عرب دارد ضمن بررسی موضوع فوق‌الذکر، میزان دستیابی به موفقیت آمریکایی‌ها را نیز با کمک اطلاعات و داده‌های موثق مورد نقد و بررسی قرار دهد.

مستند «10 دقیقه» همچنین نقبی می زند به لشکرکشی‌های قبلی ارتش ایالات متحده به کشورهای مختلف که اغلب هم با شکست مفتضحانه همراه بوده است.

مستند «10 دقیقه» یکشنبه ساعت 14:20 به وقت تهران روی آنتن پرس تی‌وی می‌رود و بازپخش آن ساعت 20 دقیقه بامداد، 12:20 و 17:20 روز دوشنبه، ساعت 14 سه شنبه و 19:20 و 03:20 بامداد روز چهارشنبه است.

پیش‌نویس تفاهم‌نامه بخش رادیو تئاتر فجر نوشته شد

پیش‌نویس تفاهمنامه بخش رادیو تئاتر جشنواره تئاتر فجر با حضور مدیرکل هنرهای نمایشی رادیو و رادیو نمایش و دبیر جشنواره تئاتر فجر نوشته شد.

در جلسه ای که با حضور محسن سوهانی مدیرکل هنرهای نمایشی رادیو و رادیو نمایش، حسین مسافر آستانه دبیر جشنواره تئاتر فجر، امین رهبر مدیر بخش رادیو تئاتر سه دوره قبل، ایوب آقاخانی، بهرام ابراهیمی، جواد پیشگر، جلال تجنگی مشاور ارشد دبیر جشنواره تئأتر فجر و سایر مدیران 2 مجموعه برگزار شد، پیش نویس تفاهمنامه بخش رادیو تئاتر فجر جشنواره امسال نوشته شد.

در این جلسه که در محل رادیوی قدیم تهران در میدان ارگ و رادیو نمایش فعلی برگزار شد همانند سال‌های گذشته چارچوب کلی تفاهم‌نامه بخش رادیو تئاتر جشنواره پیش رو مورد توافق قرار گرفت و در کنار آن مواردی به عنوان آسیب‌شناسی از سوی مدیران و هنرمندان حاضر در این جلسه مطرح شد تا این بخش از نظر کمّی و کیفی نسبت به دوره‌های قبل پربارتر باشد.

یکی از تأکیداتی که در این جلسه توسط مدیر رادیو نمایش مطرح شد بحث حوزه نظریه‌پردازی و پژوهش کاربردی بود. اینکه این موضوع در قالب یک سمینار، نشست و هم‌اندیشی به صورت حضوری یا مجازی برگزار شود تا چارچوب و ابعاد آن از نظر نظریه پردازی و مطالعات نظری پخته‌تر شود.

پیش‌نویس تفاهم‌نامه بخش رادیو تئاتر جشنواره فجر امسال با پیشنهاداتی از سوی مدیران 2 مجموعه و هنرمندانی چون ایوب آقاخانی، بهرام ابراهیمی و جواد پیشگر نوشته شد و قرار است امضای این تفاهم نامه پس از نهایی شدن، توسط حسین مسافر آستانه دبیر جشنواره تئاتر فجر و محسن سوهانی مدیرکل هنرهای نمایشی رادیو و رادیو نمایش صورت گیرد.

انتهای پیام/