به گزارش برنا، مسعود حیدرزاده، مسئول کمیته همگانی فدراسیون بدنسازی در خصوص اهداف سفرهای استانی این مجموعه گفت: ما در استان گلستان شاهد برگزاری مسابقات پرورش اندام بودیم که در حاشیه آن نشست معرفی کمیته همگانی بدنسازی نیز برگزار شد. در این نشست با رئیس هیات بدنسازی استان گلستان نیز دیداری برگزار شد و در زمینه توسعه ورزش همگانی در میان اقشار مختلف جامعه به صحبت پرداختیم.

او افزود: این دیدارها با سایر مسئولین ورزشی استان نیز برگزار و تلاش شد تا طبق گفتمان وزیر جدید ورزش و جوانان، ورزش های میدانی و همگانی در شهرهای مختلف آموزش و توسعه داده شود. این امر نیاز به یک حرکت جهادی دارد و مقرر شده این برنامه در سایر استان های کشور نیز عملیاتی شود. هدف دفتر توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان، رساندن ورزش به مناطق محروم و روستایی است و ما نیز مجدانه به دنبال تحقق این هدف هستیم.

این مقام مسئول در فدراسیون بدنسازی خاطرنشان کرد: آن چه که در دولت سیزدهم در دستور کار قرار گرفته است، توسعه ورزش میان اقشار کم تر برخوردار است. در ادامه این سفر، مسئول کمیته همگانی فدراسیون بدنسازی عازم استان خراسان شمالی شدند و دیدارهای زیادی نیز در این استان با مسئولین ورزشی برگزار شد. هدف از این دیدارهای پرتعداد، دخیل کردن سازمان های شهری و دولتی در امر توسعه ورزش همگانی است.

حیدرزاده ادامه داد: ما به دنبال این هستیم تا به صورت منطقه ای و با محوریت استان خراسان شمالی، پویش آماده شو را برگزار کنیم. برگزاری این پویش ها کمک می کند تا بتوان مردم را به سمت ورزش سوق داد. برگزاری آموزش های رایگان و کم هزینه در مناطق روستایی یکی دیگر از توافقات صورت گرفته است و بزودی محقق می شود.

مسئول کمیته همگانی فدراسیون بدنسازی با تاکید بر این که باید ورزش به صورت اصولی در میان مردم نهادینه شود، گفت: برگزاری کلاس های مربیگری و تربیت مربی رشته های همگانی نیز از جمله برنامه های دیگری است که بزودی در این مناطق برگزار می شود. ما به دنبال این هستیم تا دانش مربیان بومی را نیز ارتقا دهیم و در همین راستا نیز کلاس هایی برگزار خواهد شد.

او افزود: امروز مقرر شد تا در کنار برگزاری مسابقه قوی ترین مردان ایران، پویش همگانی قوی ترین مردان نیز برای شهروندان برگزار شود تا بتوان از این طریق در مناطق روستایی و کم تر برخوردار نیز شور و اشتیاق بوجود آورد و این بستر فراهم شود تا استعدادهای ورزشی نیز کشف شوند.

این مقام مسئول در فدراسیون بدنسازی در پایان اظهار کرد: مصوبات نشست های استان گلستان و خراسان شمالی پس از تصویب هیات رئیسه فدراسیون بدنسازی و رئیس فدراسیون بدنسازی در مسیر اجرایی قرار می گیرد. هدف بعدی نیز استان های خراسان رضوی و سمنان است و این مسیر در دوره جدید مدیریتی فدراسیون بدنسازی و وزارت ورزش و جوانان ادامه پیدا می کند.