شهرخبر

انتقاد پیشکسوت فوتبال ایران از اسکوچیچ ؛ اولین نفری بودم که از اسکوچیچ حمایت کردم اما …

حمید درخشان : انتظار داریم در نحوه دعوت بازیکنان یا چیدمان نفرات تیم ملی دقت لازم صورت پذیرد

حمید درخشان با انتقاد از تاکتیک اسکوچیچ برابر سوریه مدعی شد با وجود حمایت از سرمربی تیم ملی انتظار داریم چیدمان بهتری از بازیکنان داشته باشد.

خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام :

تیم ملی ایران اولین دیدار خود در مرحله نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر را برابر سوریه با پیروزی پشت سرگذاشت.

حمید درخشان کاپیتان اسبق تیم ملی کشورمان معتقد است مقابل تیم ملی سوریه خوب بازی نکردیم و ناهماهنگی میان بچه ها مشهود بوده است. او در خصوص دیدار بعدی تیم ملی برابر عراق هم صحبت هایی با خبرورزشی انجام داد که در زیر می خوانید؛

بازی ایران و سوریه را چطور دیدید؟

واقعیت را بخواهید بد بازی کردیم و آن هماهنگی لازم را نداشتیم. نداشتن بازی های تدارکاتی و درضمن غیبت سرمربی تیم به دلیل ابتلا به ویروس کُرونا مزید برعلت شد تا درحد انتظارات نباشیم.

درخصوص غیبت سرمربی بیشتر توضیح می دهید؟

دستورات و فرامین تاکتیکی شاید آن طور که باید و شاید صادر نمی شد و ارتباط بین بچه ها و لب خط وجود نداشت. حضور اسکوچیچ از این حیث خیلی می توانست مؤثر باشد. نکته ای که باعث تعجب من شد عدم ایجاد موقعیت های خوب گلزنی بود.

چند موقعیتی روی پاس های طارمی داشتیم؟

همین جالب بود که ما باید برای طارمی موقعیت گل می ساختیم اما در جریان بازی اگر اشتباه نکنم فقط دو موقعیت مناسب داشتیم که یکی گل شد. سوریه اما دو، سه موقعیت خطرناک داشت.

این به بسته بازی کردن سوریه بر نمی گشت؟

نه، به نظرم سوریه هم خیلی بسته بازی نکرد و ما در خانه می توانستیم هجومی تر باشیم. یک مقدار سرعت بازی ما هم کم بود و اگر می خواهیم در دیدارهای بعدی موفق باشیم باید سرعت بازی خود را بالاتر ببریم.

البته با همه این مسائل ۳ امتیاز را گرفتیم؟

این ۳ امتیاز خیلی ارزشمند است اما بازی با عراق و کره جنوبی با سوریه فرق می کند. منظور من این بود که این پیروزی مهم بود ولی نباید گول آن را بخوریم وگرنه مقابل عراق دچار مشکل خواهیم شد.

به نظر شما بازیکنی روی نیمکت داشتیم که بتواند به ما کمک بیشتری کند ولی به بازی گرفته نشد؟

بله، من معتقدم مهدی قایدی در بازی با سوریه می توانست کمک حال تیم ملی باشد. او تکنیک خوبی دارد و به راحتی قادر بود مدافعان تنومند اما کند سوری را دریبل بزند. البته این نظر من است و باید به تصمیم سرمربی و کادرفنی تیم ملی احترام بگذاریم چون بیشتر در جریان میزان آمادگی یا تمرینات بچه ها قرار دارند.

بهترین بازیکن ایرانی چه کسی بود؟

گفتم که بازی با سوریه چنگی به دل نزد اما ضمن تقدیر از وحید امیری که خیلی دوید و جنگید فکر می کنم مهدی طارمی بهترین بازیکند تیم ما بود. هر چند طارمی هم درخط حمله تنها بود و خوب تغذیه نشد.

غیبت سردار آزمون چقدر در نحوه بازی تیم ملی یا نتیجه این دیدار تأثیرگذار بود؟

خیلی! جای سردارآزمون در خط حمله ما در بازی با سوریه خالی بود. او بهترین گلزن ملی فعلی ماست و بازگشت این مهاجم در دیدار با عراق می تواند به ما کمک کند.

بازی با تیم ملی عراق را چطور ارزیابی می کنید؟

مطمئن باشید این دیدار بسیار سخت تر است. این عراق که من خلاصه بازی اش را برابر کره جنوبی دیدم با عراقی که در بحرین با آنها بازی کردیم و بردیم زمین تا آسمان متفاوت است و باز هم نباید گول دیدار قبلی را بخوریم.

دیک ادووکات هم با کاتانچ فرق می کند؟

مربیان هلندی صاحب سبک هستند و قطعا ادووکات هم تحول خوبی در تیم ملی عراق ایجاد کرده است. باید با حواس جمع و ششدانگ برابر تیم ملی عراق ظاهر شویم.

خطرناک ترین بازیکن عراق چه کسی است؟

مهند علی مهاجم این تیم زهردار و خطرناک است. بشار رسن هم بازیکن خوبی است اما خوشبختانه بازیکنان ملی پوش ما اغلب سابقه بازی در پرسپولیس را داشته و شناخت خوبی از این هافبک تکنیکی دارند.

در پایان حرف ناگفته ای ندارید؟

ببینید من خودم اولین نفری بودم که از انتخاب دراگان اسکوچیچ حمایت کردم. او مربی با دانشی است که شاید در اسم دهان پُرکنی نداشته باشد ولی هم کارش را بلد است و هم شناخت خوبی از فوتبال ما دارد. وظیفه همه ما هم در مقطع کنونی حمایت از تیم ملی و سرمربی آن است اما انتظار داریم در نحوه دعوت بازیکنان یا چیدمان نفرات دقت لازم صورت پذیرد. شما هم دیدید نیمه اول تیم ما در سمت راست خط دفاعی لنگ می زد. جعفر سلمانی بازیکن خوبی است و می تواند در آینده به عنوان یک بازیکن مستعد و چپ پا کارآیی خودش را نشان دهد اما او هرگز نمی تواند با پای چپ تخصصی یک دفاع راست مناسب باشد. همه هم دیدیدم با خروج او و ورود حردانی راست پا سمت راست تیم ملی هم راه افتاد و از همان جناح هم به گل رسیدیم. امیدوارم دربازی های بعدی ترکیب تیم ملی با دقت و وسواس بیشتری انتخاب شده و نفرات مثمر ثمری بازی کنند.