قهرمانی تیم دوست داشتنی ایران در توکیو/ اقتدار بر فراز تور؛ والیبال نشسته طلایی شد

تیم ملی والیبال نشسته ایران با اقتدار کامل و فقط با واگذاری یک ست در طول مسابقات، قهرمان پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو شد.

یکی از طلاهایی که از همان ابتدای مسابقات پارالمپیک روی آن حساب کرده بودیم و تا روز آخر این مسابقات انتظارش را می کشیدیم، طلای تیم ملی والیبال نشسته بود. تیمی دوست داشتنی با یک سرمربی باتجربه که شاگردانش را به خوبی هدایت می کرد.


از همان مرحله گروهی رقبا یکی از پس دیگری جلوی ایران ظاهر می شدند و والیبالیست های ایرانی اجازه قدرت نمایی به هیچ تیمی را نمی دادند. در نیمه نهایی هم که رقیب سنتی ایران در سال های اخیر یعنی بوسنی به سد محکم شاگردان رضایی برخورد کرد و حرفی برای گفتن نداشت.

 


امروز فینال مسابقات والیبال نشسته پارالمپیک برگزار شد و در دو ست نخست همانطور که انتظار می رفت، ایران با اقتدار رقیبش را شکست داد و در آستانه قهرمانی قرار گرفت، اما در ست سوم بالاخره طلسم نباختن ایران در حتی یک ست شکسته شد. روسیه توانست در فینال یک ست از ایران بگیرد، اما با وجود شکستن این طلسم، شاگردان هادی رضایی در ست چهارم با اقتدار از سد حریفشان گذشتند تا در مجموع سه بر یک برنده این مسابقه باشند.

-


این پیروزی به معنای ثبت هفتمین قهرمانی ایران در تاریخ مسابقات والیبال نشسته پارالمپیک بود؛ رکوردی که شاید به این زودی ها برای هیچ کشور دیگری دست یافتنی نباشد. ایران فقط در دوره المپیک آتن و لندن با وجود حضورش موفق به کسب مدال طلا نشده، اما در توکیو یکی از مقتدرانه‌ترین قهرمانی خود را جشن گرفت.

 


مدال طلای تیم ملی والیبال نشسته ایران شاید طعم دیگری نسبت به 10 طلای قبلی کاروان ایران داشت چون دریک رشته تیمی و با تلاش بازیکنان و مربیان یک تیم به ثبت رسید.


همه چیز همانطور که هادی رضایی و شاگردانش می خواستند در توکیو پیش رفت و حالا سرمربی باتجربه تیم ملی می تواند مدال طلای خود را تقدیم روح مادرش کند که قبل از شروع پارالمپیک و زمانی که او در توکیو بود، از دنیا رفت.


کاروان ایران هم با کسب یازدهمین مدال طلا یک پله در جدول مدال ها صعود کرد و به رده دوازدهم رسید.