شهرخبر

فارس/ معاون پارلمانی رئیس جمهور با بیان اینکه در هشت سال گذشته به تدریج کارها رو به تعطیلی رفت، تاکید کرد: امیدواریم تا در دولت جدید با کمک مجلس و کمیسیون فرهنگی و نهادهای مرتبط فعالیت های قرآنی گسترش پیدا کند.

واکنش معاون رئیسی به ادعای طرفداری حقوق شهروندی غربی‌ها
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

سیدمحمد حسینی معاون پارلمانی رئیس جمهور در اختتامیه سومین دوره مسابقات سراسری قران کریم «مشکات» ضمن تقدیر و تشکر از همه دست اندرکاران این مسابقه گفت: امیدوارم این مسابقات جنبه بین المللی پیدا کند و فراتر از مرزهای جمهوری اسلامی در سطح جهان و منطقه توسعه پیدا کند و انشالله با حمایتی که سال‌های پیش رو دولت سیزدهم از فعالیت‌های قرآنی خواهد داشت اتفاقات بسیار خوبی را در این حوزه شاهد باشیم.

حسینی تاکید کرد: ما توفیق داشتیم تا در دولت دهم معاونت قرآنی را در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی راه اندازی کنیم تا همان‌طور که به تئاتر، سینما، موسیقی، هنرهای تجسمی، کتاب و مطبوعات پرداخته می‌شود به قرآن هم توجه شود. در بُعد هنری هم در تلاش شد در سریال‌ها و فیلم‌هایی که ساخته می‌شود از مضامین بلند قرآنی استفاده شود.

معاون پارلمانی رئیس جمهور با بیان اینکه در هشت سال گذشته به تدریج کارها رو به تعطیلی رفت، تاکید کرد: امیدواریم تا در دولت جدید با کمک مجلس و کمیسیون فرهنگی و نهادهای مرتبط فعالیت های قرآنی گسترش پیدا کند.

وی با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب در راستای اینکه باید ۱۰ میلیون حافظ قرآن در کشور داشته باشیم، اظهار داشت: ما همه باید کمک و تلاش کنیم تا این مهم محقق شود و فعالیت های قرآنی و عمل به قرآن گسترش پیدا کند. 

حسینی در ادامه تاکید کرد:  در برخی از کشورهای اسلامی هم اکنون به ظاهر قرآن پرداخته می شود اما به معنا و باطن قرآن توجه نمی‌کنند، چون اگر توجه می‌کردند اینگونه نبودند که وابسته به غرب و آمریکا باشند و دستشان در دست رژیم صهیونیستی باشد. اگر به قرآن عمل شود، عزتی که قرآن برای مسلمانان به وجود می‌آورد و آن روحیه ظلم ستیزی قران هرگز اجازه نمی‌دهد این رفتارها را کشورهای اسلامی داشته باشند.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور تصریح کرد: اگر بخواهیم با قرآن بیشتر آشنا شویم باید از زبان خودش آن را بشنویم. قرآن نور، ذکر، شفا، رحمت و هدایت است، هیچ تردیدی در قرآن وجود ندارد و اگر انسان تدبر کند به این مضامین دست پیدا می کند. در قرآن عبرت ها و درس های فراوانی نهفته است و دریایی است که هر چه در آن متوسل شویم نمی‌توانیم به اعماق آن دست پیدا کنیم و انشاالله بتوانیم از این نعمت بهره مند شویم.

وی در بخش دیگری از سخنانش ضمن تسلیت شهادت امام زین العابدین علیه السلام گفت: در روایت آمده که امام سجاد هر کار نیکی را که انجام می‌داد سجده می کرد. این یک توفیق الهی است که هر کار نیکی که انجام می‌دهیم به شکرانه آن سر بر سجده بگذاریم.

حسینی اضافه کرد: ما معمولا با صحیفه سجادیه آشنا هستیم و دعاهایی از آن را می شناسیم. ۵۴ دعا در این کتاب ارزشمند وجود دارد که برخی از علمای اهل سنت وقتی با این کتاب آشنا شدند تاسف خوردند که چرا زودتر با این کتاب آشنا نشده بودند.

وی افزود: غربی‌ها ادعا دارند که طرفدار حقوق شهروندی هستند ولی باید ببینند با چه ظرافتی امام سجاد (ع) حدود ۵۰ وظیفه ای که بر عهده ما نسبت به اطرافیان مان است را مطرح کرده اند. 

حسینی ادامه داد: امروز ۱۲ شهریور است و در سال ۸۹ در این روز در شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوبه ای را برای بزرگداشت یکی از دلیران تنگستان و فرمانده آنها با نام رئیسعلی دلواری تصویب شد که براساس آن امروز به عنوان روز مبارزه با استعمار انگلیس مطرح شده است.

وی با اشاره به جنایات بسیار انگلیس در طول تاریخ معاصر، گفت: اگرچه ملت ما هیچ زمان مستعمره نشدند و حتی اگر دولت ها یا حکومت ها هم ذلیل و خوار بودند اما همیشه قهرمانی مثل شیخ محمد خیابانی، میرزا کوچک خان جنگلی و رئیسعلی دلواری اسلحه بر دوش گرفتند و در مقابل استعمار ایستادند که ما یاد این قهرمان را گرامی می داریم.

معاون پارلمانی رئیس جمهور در پایان گفت: درست است رئیسعلی با انگلیسی ها می جنگید اما توسط یک خائن، نفوذی و وطن فروش از پشت سر هدف قرار گرفت و این هشداری است برای ما که مراقب نفوذی‌ها باشیم و از طرفی نوجوانان و جوانان ما باید با این قهرمانان راستین آشنا شوند و ما بتوانیم این افراد را الگوی خودمان قرار دهیم.