شهرخبر

فیلم پیش بازی ایران و سوریه ؛ به امید شروع عالی یوزها در آزادی

امروز ساعت 20:30 پنجشنبه 11 شهریور 1400 مرحله نهایی مقدماتی جام جهانی 2022 قطر ؛ ایران و سوریه ، ورزشگاه آزادی

تیم ملی فوتبال ایران امشب از ساعت ۲۰:۳۰ در اولین دیدار خود در مرحله نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ پذیرای سوریه خواهد بود.

خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام :

تیم ملی فوتبال ایران شروع خوبی در مرحله قبلی انتخابی جام جهانی نداشت. شکست مقابل بحرین و عراق، بسیاری را از صعود ناامید کرده بود، اما در دور برگشت شرایط تغییر کرد. بازی‌های متمرکز در بحرین و چهار بازی خارج از خانه که با چهار برد و صدرنشینی ایران در گروه C خاتمه یافت. چهار بردی که شرایط دراگان اسکوچیچ را هم تغییر داد و رکورد او را در تیم ملی ثبت کرد، با هفت برد پیاپی شامل سه بازی دوستانه و چهار مسابقه رسمی تا سرمربی کروات تیم ملی به رکورد صددرصد پیروزی دست یابد.

یکی از بردهای اسکوچیچ در دیدارهای دوستانه مقابل سوریه بود که این دیدار ۱۰ فروردین امسال در تهران برگزار شد و ملی‌پوشان کشورمان به برتری ۳ بر صفر رسیدند. حالا تکرار همان دیدار امشب برگزار خواهد شد، با این تفاوت که به صورت رسمی و در چارچوب دیدارهای انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر برگزار می‌شود و شرایط نیمکت تیم ملی به طور کلی تغییر کرده است. دراگان اسکوچیچ، وحید هاشمیان و رونای ملادن، سه عضو کادرفنی تیم ملی به کرونا مبتلا شده‌اند و احتمالاً هدایت تیم ملی به عهده ماریو تات و کریم باقری خواهد بود.

تیم ملی اولین قدمش در انتخابی جام جهانی را برای حفظ رکورد صددرصد پیروزی کادرفنی فعلی برمی‌دارد. تجربه دور رفت، این هشدار را به بازیکنان داده که باید قدم‌های خود را محکم بردارند تا دوباره کار در روزهای آخر به اما و اگر نکشد. البته که بازیکنان تیم ملی سراسر انگیزه هستند و برای سومین صعود پیاپی به جام جهانی تلاش مضاعفی خواهند داشت، اما حریف را نباید دست کم گرفت. سوریه تیمی است که در مرحله نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ نیز حریف ایران بود و نه تنها مقابل ایران شکست نخورد، بلکه تنها تیمی بود که موفق به باز کردن دروازه ایران شد.

با این شرایط شروع کار تیم ملی در مرحله نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ نمی‌تواند آسان باشد آن هم در حالی که علاوه بر وضعیت نابسامان نیمکت، تیم ملی کاپیتانش احسان حاج‌صفی را به دلیل مصدومیت از دست داده و مرتضی پورعلی‌گنجی و سیدمجید حسینی هم که زوج خط دفاعی ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه بودند، به همین دلیل در اردو حضور ندارند. سردار آزمون هم به دلیل محرومیت در دیدار امشب غایب است.

تیم ملی برای صعود به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر باید در گروه A با کره جنوبی، امارات، عراق، سوریه و لبنان رقابت کند. دو تیم نخست راهی جام جهانی می‌شوند و تیم سوم نیز در پلی‌آف قرار می‌گیرد. ملی‌پوشان کشورمان پس از دیدار امروز، ۱۱ شهریور باید راهی قطر شوند تا روز سه‌شنبه، ۱۶ شهریور در این کشور مقابل عراق قرار بگیرند. شاید کسب ۶ امتیاز از دو دیدار پیش‌رو سخت باشد، اما قدم بزرگی برای صعود به جام جهانی خواهد بود.


خبر خوش برای کاربران پارس فوتبال: مشاهده هرگونه محتوایی اعم از خبر ، عکس و ویدئو برای کاربران پارس فوتبال نیم بها خواهد بود.

در اینجا در این باره بیشتر بخوانید