به گزارش برنا، مسعود حیدرزاده، رئیس کمیته همگانی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام درخصوص رویدادهای مهم پیش رو در این مجموعه گفت: تمامی هدف ما در فدراسیون بدنسازی، توسعه فعالیت های بدنی و به دنبال آن اشاعه سلامت در جامعه است. از ابتدای سال تاکنون در همین راستا کارگروه هایی تشکیل شده و از متخصصان دعوت به عمل آمده تا کمیته همگانی را به سمت این هدف سوق دهد.

او افزود: سیاست گذاری در این کمیته بواسطه مشورت با مسئولین انجام شده و با دفتر توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان همکاری های دوجانبه خوبی را داشته ایم که سبب شد تا در بررسی های صورت گرفته، کمیته همگانی فدراسیون بدنسازی جز برترین کمیته ها قرار گیرد. 

حیدرزاده خاطرنشان کرد: در راستای تداوم این برنامه ها، کمیته همگانی فدراسیون بدنسازی با فدراسیون ورزش دانش آموزی تفاهم کرد تا برنامه های مشترکی در دستور کار قرار گیرد. یکی از تفاهمات در این عرصه برگزاری پویش بدنسازی دانش آموزان است که در مهرماه سال جاری در اصفهان به صورت کشوری برگزار خواهد شد.

این مقام مسئول در فدراسیون بدنسازی ادامه داد: برگزاری این پویش ها کمک می کند تا دانش آموزان با رشته های مختلف بدنسازی و پرورش اندام آشنا شوند و هویت و ماهیت اصلی فدراسیون بدنسازی را برای اقشار مختلف جامعه تشریح می کند. تا به امروز رابطه میان قشر دانش آموز و نحوه صحیح انجام ورزش بدنسازی وجود نداشته است و ما به دنبال این هستیم تا نحوه صحیح و سالم ورزش کردن را در میان دانش آموزان نهادینه کنیم.

رئیس کمیته همگانی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام تصریح کرد: ما شاهد هستیم که بسیاری از نوجوانان امروز تمایل پیدا کرده اند تا در سنین 15 تا 18 سال به سمت باشگاه های ورزشی رفته و این خطر وجود دارد تا افراد ناآگاه، آموزش اشتباه را به نوجوانان القا کنند.

او افزود: برگزاری پویش ها به دانش آموزان این کمک را می کند تا با افراد متخصص و مراکز معتبر بدنسازی آشنا شوند و طبق برنامه های مدون و اصولی فدراسیون بدنسازی به سمت این ورزش هدایت شوند. علاوه بر این شور و نشاط نیز می تواند بواسطه برگزاری این قبیل مسابقات میان دانش آموزان ایجاد شود.

حیدرزاده با اشاره به اشتباهات رایج در بدنسازی نوجوانان گفت: یکی از اشتباهات در بدنسازی نوجوانان این است که ورزش با وزنه به آن ها توصیه می شود در حالی که بهتر است در سنین نوجوانی، بدنسازی بوسیله وزن بدن در دستور کار قرار گیرد و نوجوانان بتوانند از وزن بدن خود استفاده کنند تا بدنی آماده تر داشته باشند. اشاعه این آگاهی ها می تواند کمک کند تا نحوه صحیح ورزش کردن در میان مردم نهادینه شود.

این مقام مسئول در فدراسیون بدنسازی خاطرنشان کرد: یکی از جنبه های ورزش همگانی که همواره نسبت به آن غفلت می شود، تاثیر بر سلامت جامعه است. ورزش همگانی یکی از مسیرهایی می تواند باشد که هزینه درمان را در کشور کاهش دهد و مشخصا با مسئولین جدید وزارت بهداشت نشست های هم اندیشی خواهیم داشت تا آن ها نیز در این عرصه به ما کمک کنند. ما باید در کشور به سمتی حرکت کنیم که به جای هزینه کردن برای درمان، برای ورزش و نشاط مردم بودجه اختصاص دهیم. 

رئیس کمیته همگانی فدراسیون بدنسازی و پرورش در پایان گفت: متاسفانه هنوز ورزش همگانی و کمیته همگانی در کشور ما به آن شکل که ضرورت دارد، به آن بها داده نمی شود. تغییر نگاه و نگرش نسبت به ورزش همگانی کمک بسزایی به توسعه ورزش در کشور می کند.