خاطره جالب بهناز جعفری از کارگردان مشهور

بهناز جعفری بازیگری است که علاوه بر حضور در کارهای جدی سینمایی و همکاری با کارگردانان بزرگ سینما، در کارهای پیش پا افتاده تلویزیونی نیز ایفای نقش کرده است.

خاطره جالب بهناز جعفری از اصغر فرهادی

بهناز جعفری در پستش اشاره‌ای به اصغر فرهادی و کلاس فیلمنامه‌نویسی او کرده است.

بهناز جعفری چنین نوشت:

چقدر این لحظه زیباست …

یادم می‌آید همین چند سال پیش نه خیلی دور، کلاس‌های فیلمنامه‌نویسی آقای فرهادی می‌رفتم. مثل کلاس یوگا بود برایم آرام ومتمرکز، منظم و پرانرژی. آقای فرهادی قصه‌ی پیش و پس عکس‌ها را تعریف می‌کردند، مثلن چه حکایت‌ها دارد عکس یک مرد کنار دریا که به افق زل زده؟ از کجا آمده؟ آیا منتظر کسی ست از دریا؟ آیا دیر رسیده؟ یا زود؟ آیا وداع می‌کند با دریا یا سلام بر خورشید می‌گوید؟ می‌خواهد تنی به آب بزند یا دیوانه‌وار خودکشی کند در کف سپید هر موج؟

حالا حکایت این عکس چه است؟ خدا می‌داند. دخترک زیبا، نازک اندام و ترد، پری‌وار آغوش مهر برای پدر خسته از گزند روزگار گشوده، چه سخت لحظه‌ای است. شاید هم پدر دارد درگوش مهربانوی عزیزش چیزی می‌گوید به نیاز، یا شاید خواب تعبیرشده‌ی دخترک است که دیدی بابا نگفتم؟ دستهای پدر پر از عشق به دور شانه‌های کوچک دخترک رسیده و نرسیده به هم پر از قدرت عشق و تمنا است، این لحظه یکی از زیباترین لحظه‌های خداست…

سپاس از بودنتان آقای فرهادی عزیز و سپاس از سکوت وسنجش موقرانه و خاصتان درطول سالهایی که برای این سرزمین شادی و سرافرازی به یادگار ساختید. قدردانتانیم.