شهرخبر

ترکیب اصلی تیم ملی لو رفت؟+جزییات

این بار دقت بیشتری روی انتخاب بهترین‌های لیگ مشاهده می‌کنیم؛ تعدادی از این بازیکنان باید مزد فنی زحمات‌شان را می‌گرفتند.

ترکیب اصلی تیم ملی لو رفت؟+جزییات

به گزارش منیبان؛ آرتین زهرابی؛ دعوت از ۲۲ بازیکن منتخب رقابت‌های لیگ برتر به اردوی تیم ملی نشانه ای خوب ازعمل گرا بودن دراگان اسکوچیچ است.

 او جمعی از خوب‌های لیگ را به تیم ملی دعوت کرده تا لابد این پیام را به خیلی‌ها برساند بیخود و بی جهت برای تماشای بازی‌های لیگ به این ورزشگاه و آن ورزشگاه سرک نمی‌کشد!

تفکیک بازیکنان دعوت شده به تیم ملی به لحاظ پست‌های تخصصی آن، یک مطالعه سرسری نیاز دارد:

"دروازه‌بان: سیدحسین حسینی (استقلال)، محمدرضا اخباری (تراکتور)

مدافعان: صالح حردانی (فولاد)، عارف آقاسی (فولاد - استقلال)، آرمین سهرابیان (گل‌گهر)، محمدحسین مرادمند (استقلال)، امید نورافکن (سپاهان)، سعید آقایی (پرسپولیس)، سیاوش یزدانی (استقلال)

هافبک‌ها: مهدی تیکدری (تراکتور - گل‌گهر)، احمدرضا زنده روح (گل‌گهر)، فرشید اسماعیلی (استقلال)، وحید امیری (پرسپولیس)، مهدی ترابی (پرسپولیس)، میلاد سرلک (پرسپولیس)، محمد کریمی‌ (سپاهان)، زبیر نیک نفس (فولاد - استقلال)، فرشاد احمدزاده (فولاد - سپاهان)، یاسین سلمانی (سپاهان)

مهاجمان: مهدی عبدی (پرسپولیس)، ارسلان مطهری (استقلال)، شهریار مغانلو (پرسپولیس - سپاهان)"

***

این بار دقت بیشتری روی انتخاب بهترین‌های لیگ مشاهده می‌کنیم؛ تعدادی از این بازیکنان باید مزد فنی زحماتشان را می‌گرفتند و لااقل تجربه یک بار دعوت به تیم ملی را پیدا می‌کردند؛ حتی بازیکنان فولاد که سهمیه آنها لحاظ شده است.

با این همه وقتی وارد بازی‌های حساس و مهم تیم ملی می‌شویم و از دیدارهای تدارکاتی مانند «سوریه» عبور می‌کنیم و مثلا مقابل کره جنوبی به میدان می‌رویم؛ انتخاب اسکوچیچ برای انتخاب نهایی ملی پوشان و ترکیب اصلی تیم ملی چیست؟

این ترکیب تیم ملی ایران مقابل عراق در یکی از مهمترین و حساس ترین بازی‌های تیم ملی است که منجر به پیروزی ما هم شد:

علیرضا بیرانوند، شجاع خلیل زاده، محمدحسین کنعانی زادگان، صادق محرمی، احسان حاج صفی، احمد نورالله‌ی، سعید عزت اللهی، علیرضا جهانبخش، علی قلی زاده، مهدی طارمی‌و سردار آزمون.

ملاحظه می‌کنید که در هر شرایطی لژیونرها و بازیکنانی که در خارج حضور دارند شانس بیشتری برای ورود به ترکیب اصلی پیدا می‌کنند و این مسئله هیچ ربطی هم به تغییر کادرفنی در تیم ملی ندارد؛ در زمان کی روش چنین بود و در دوران اسکوچیچ هم بعید است در بازی‌های مهم و سرنوشت ساز این سیاست دستخوش تغییر و تحول شود؛ تا امروز که لااقل چنین نشده...