شهرخبر

حمایت تشکل‌های صنعت چاپ از گزینه پیشنهادی وزارت ارشاد


حمایت تشکل‌های صنعت چاپ از گزینه پیشنهادی وزارت ارشاد

غلامرضا شجاع، نماینده تشکل‌های چاپ سراسر کشور، از حمایت این تشکل‌ها از گزینه پیشنهادی دولت برای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد.

غلامرضا شجاع، نماینده تشکل‌های صنعت چاپ و مصرف‌کنندگان کاغذ و مقوای استان‌های سراسر کشور، در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم،‌ با اشاره به گزینه پیشنهادی دولت برای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از حمایت تشکل‌های صنعت چاپ و نشر و واردکنندگان و صادرکنندگان  و شرکت تعاونی مطبوعات ایران و مصرف‌کنندگان کاغذ در 31 استان کشور از محمد‌مهدی اسماعیلی خبر داد. 

وی ادامه داد:  همچنین تشکل‌ها و انجمن‌های دیگری هم‌چون انجمن اسلامی ناشران تهران، انجمن واردکنندگان ماشین آلات صنعت چاپ، انجمن علمی و فناوری صنعت چاپ، اتحادیه لیتوگرافان تهران، اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ، انجمن پیشکسوتان صنعت چاپ ایران،  شرکت تعاونی مطبوعات ایران، انجمن دانشگاهی و دیگر صنایع وابسته به چاپ  نیز در گفت‌وگو با بنده از حمایت خود از محمد‌مهدی اسماعیلی به عنوان گزینه پیشنهادی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داند.

شجاع گفت:‌ با وجود اینکه یکی از صنایع فرهنگی ـ‌ اقتصادی کشور یعنی صنعت چاپ بیش از یک میلیارد دلار در سال گردش مالی در جهان دارد، جایگاه و اهمیت آن تاکنون نادیده گرفته  شده است. صنعت جاپ امروز یکی از صنایع مهم و کاربردی در دنیا محسوب می‌شود. در ایران نیز بالغ بر 100 هزار نفر به صورت مستقیم در این صنعت مشغول به کار هستند و از آن ارتزاق می‌کنند.  

وی ادامه داد:‌ ما امیدواریم با حضور اسماعیلی در وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی برای مسئله مهم کاغذ چه در تولید داخلی و واردات  تدبیری اتخاذ و مشکلات دسترسی صنایع به مواد اولیه نیز برطرف شود.

انتهای پیام/