شهرخبر

خطیب: وزارت اطلاعات بر مبنای راه امام راحل و منویات رهبر انقلاب حرکت خواهد کرد


خطیب: وزارت اطلاعات بر مبنای راه امام راحل و منویات رهبر انقلاب حرکت خواهد کرد

وزیر پیشنهادی اطلاعات گفت: تمام سربازان گمنام، نیروهای جهادی و انقلابی با مجاهدت‌های خاموش خود در مسیر راه نورانی امام(ره) و منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی بر اساس خواست ملت ایران در چارچوب این دولت منتخب قدم خواهد برداشت.

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام والمسلمین سید اسماعیل خطیب گزینه پیشنهادی برای تصدی وزارت اطلاعات در جلسه رأی اعتماد به وزرای دولت سیزدهم که در مجلس شورای اسلامی در حال برگزاری است، طی سخنانی اظهار داشت: سربازخانه‌ی گمنام امام زمان(عج) و سربازان گمنام آن حضرت، تمام تلاش و زحمات خود را وقف امنیت این کشور کرده‌اند و در مصاف با دشمنان توطئه‌ها، فتنه‌ها و سرکردگان جبهه استکبار، گروهک‌های مسلح و مزدوران جاسوسی، از جان خود مایه گذاشتند و آبرو و جان خود را تقدیم کردند که لازم است شهدای مجموعه‌ی وزارت اطلاعات در این‌جا یاد کنم که آنان غریبانه به شهادت می‌رسند و نام مبارک‌شان نیز غریبانه می‌ماند.

وی افزود: شرایط کشور، شرایط امنیتی منطقه و مقوله امنیت ملی یک منظومه درهم تنیده‌ای است که به‌طور شتابان همواره در حال تغییر در پدیردارها و عرصه‌های متنوع و متکثر موضوعات امنیتی و راهبردی است. وزارت اطلاعات باید با تولید اطلاعات و دقت نظر در تأمین شقوق متنوع امنیتی و هوشیاری در دیدبانی و مرزبانی و هوشیاری همه‌جانبه ابعاد پیچیده و لایه‌های مختلف امنیتی را در مقایس ملی و فرا ملی و منطقه‌ای شناسایی کند. لازمه این بالندگی نیز تحولی است که پویایی و هوشمندی مستمر در تشکیلات پنهان اطلاعاتی کشور را می‌طلبد.

گزینه پیشنهادی تصدی وزارت اطلاعات، تصریح کرد: این وزارتخانه یک نهاد برآمده از انقلاب اسلامی و مجموعه و تشکیلات حاکمیتی است؛ بنابراین باید در طراز انقلاب اسلامی ظهور و بروز کرده و تداوم یابد و مبتنی بر بیانیه راهبردی گام دوم قدم بردارد و باید حرکت انقلابی و انقلابی ماندن صددرصد به تعبیر رهبر فرزانه‌مان، برنامه تحولی خود را عملیاتی کند. تمام سربازان گمنام، نیروهای جهادی و انقلابی با مجاهدت‌های خاموش خود این اهداف را در مسیر راه نورانی امام(ره) و منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی بر اساس خواست ملت ایران در چارچوب این دولت منتخب قدم خواهد برداشت.

خطیب گفت: امیدواریم با حمایت، توجه و اتکا به آراء مردم و حمایت‌های مجلس شورای اسلامی بتوانیم قدم‌های جدی‌تر، حساس‌تر و تخصصی‌تری را در اجرای مأموریت‌های نظام اسلامی برداریم.

ادامه دارد...

انتهای پیام/