شهرخبر

۲ مُهر تایید مجلس بر حضور خطیب در وزارت اطلاعات

 صلاحیت وزیر اطلاعات در کمیسیون امنیت ملی با اکثریت آرا تائید شد.

خطیب وزیر اطلاعات

به گزارش همشهری‌آنلاین، در ابتدای بررسی صلاحیت وزیر اطلاعات پیشنهادی دولت سیزدهم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گزارش خود را درباره سید اسماعیل خطیب قرائت کرد. عباس زاده مشکینی، سخنگوی کمیسیون در این گزارش بیان کرد سید اسماعیل خطیب در جلسه با کمیسیون امنیت ملی برنامه های خود را در ۱۰ محور ارائه کرد که  کمیسیون بعد از بررسی با اکثریت آرا به ایشان نظر مثبت دارند.

او همچنین گفت: طبق قانون وزیر اطلاعات باید چهار شرط داشته باشند که ایشان هر چهار شرط را دارند و شاید اولین وزیر اطلاعاتی باشند که مسئولیت اطلاعات را از کف شهرستان و استان شروع کرده اند.

همچنین کمیسیون امور داخلی و شوراها گزارش خود درباره بررسی صلاحیت سید اسماعیل خطیب وزیر پیشنهادی اطلاعات را قرائت کرد.

  روح الله نجابت، سخنگوی کمیسیون شوراها گزارشی را درباره حجت الاسلام والمسلمین سید اسماعیل خطیب، وزیر پیشنهادی اطلاعات بدین شرح ارائه کرد:

حجت الاسلام خطیب درس فقه را نزد اساتید خواند و سپس به اطلاعات سپاه وارد شدند و پس از مجروحیت شدید در جبهه مجددا به انجام امور تبلیغی پرداخت.

ایشان برنامه های پیشنهادی خود را به شرح زیر اعلام کرد: مبارزه با فساد، استفاده حداکثری از نیروهای انقلابی در وزارتخانه، فعالیت و فعال سازی دیپلماسی پنهان برای تعاملات موثر با کشورهای منطقه و فرامنطقه و همچنین همکاری با نیروی قدس سپاه، مقابله هوشمند با جریان نفوذ.

برنامه پیشنهادی وزیر اطلاعات مبتنی بر تحول در ساختار این وزارتخانه است و که منجر به تقویت ابعاد حرفه ای گری و همچنین استفاده از نیروی جوان می شود. برنامه های وزیر پیشنهادی اطلاعات مبتنی بر فرمایشات مقام معظم رهبری و همچنین قانون مورد بررسی قرار گرفت.

با توجه به سوابق ایشان، این کمیسیون وزیر پیشنهادی را مشروط به اجرای کامل برنامه های اعلامی واجد شرایط وزارت می داند.