شهرخبر

این گروه های شغلی تا اطلاع ثانوی مجاز به فعالیت نیستند

کدخبر: 434874
اقتصادنیوز : اتاق اصناف ایران از اعمال محدودیت برای ۷ گروه شغلی و بلامانع بودن فعالیت سایر مشاغل مشروط به رعایت شیوه نامه های بهداشتی خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، اتاق اصناف ایران به استناد ابلاغیه شماره ۶۶۴۳۰ و ۶۶۴۴۸ مورخ ۱۴۰۰/۴/۲۷ از سوی قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا و کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی و همچنین آخرین هماهنگی‌های به عمل آمده با ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر نحوه فعالیت اصناف با توجه به اتمام طرح محدودیت فعالیت ۶ روزه از تاریخ (۱۴۰۰/۵/۲۵) تا (۱۴۰۰/۵/۳۰) اطلاعیه‌ای به شرح ذیل منتشر کرد.

اتاق اصناف ایران ضمن قدردانی از تدبیر و همکاری مدیران تشکل‌های صنفی و تمامی اصناف در سراسر کشور در اجرای اعمال محدودیت‌های کرونایی و تعطیلی واحد‌های صنفی طی شش روز مورد نظر، بر لزوم هوشیاری بیشتر اصناف در رعایت حداکثری شیوه نامه های بهداشتی تاکید کرده است.

بر این اساس از  یکشنبه مورخ ۱۴۰۰/۰۵/۳۱ تمامی مشاغل به استثناء ۷ گروه ذیل مجاز به فعالیت هستند. لذا شایسته است تمامی اتاق‌ها و اتحادیه‌های صنفی اهتمام جدی تری نسبت به نظارت بر اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی و بازرسی از واحد‌های صنفی داشته باشند.

فهرست ۷ گروه مشاغل پرخطر که تا اطلاع ثانوی مجاز به فعالیت نیستند، عبارتند از:

١ –رستوران‌ها و قهوه‌خانه‌ها، به صورت پذیرایی در فضای بسته (ولی به صورت بیرون بر می‌توانند فعالیت کنند)

٢ -تالار‌های پذیرائی

٣ -سالن‌های سینما و تئاتر

۴ –پاساژ‌ها و بازار‌های سربسته به استثناء پاساژ‌های تخصصی نظیر لاستیک، قطعات یدکی، آهن‌آلات، کامپیوتر (پاساژ‌های عمومی نظیر پوشاک، کیف، کفش و موبایل همچنان مجاز به فعالیت نیستند)

۵ -استخر‌های سرپوشیده و باشگاه‌های بدن سازی

۶ -شهربازی و باغ وحش‌ها

٧ -نمایشگاه‌های عمومی و تخصصی