شهرخبر

افغانستان| مردم «پنجشیر» خواستار اخراج «امرالله صالح» از این ولایت شدند


افغانستان| مردم «پنجشیر» خواستار اخراج «امرالله صالح» از این ولایت شدند

مردم پنجشیر با تاکید بر اینکه سخنان غیرمسئولانه «امرالله صالح» بر روند تلاش‌های سیاسی تاثیر منفی دارد، خواستار اخراج او از این ولایت شدند.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، منابع خبری اعلام کردند که مردم «پنجشیر» با اظهار اینکه «امرالله صالح» از بقایای دولت خلع شده اشرف غنی است و سخنان غیرمسئولانه‌اش بر روند تلاش‌های سیاسی جاری تاثیر منفی دارد، خواستار اخراج وی از این ولایت شدند.

گزارشنامه افغانستان با اعلام این موضوع نوشت که به گفته مردم محلی، صالح پول هنگفتی را با خود به پنجشیر آورده و پس از استرداد بیت‌المال باید از این ولایت اخراج شود.

گزارش می‌افزاید: «واکنش مردم زمانی آشکار شد که صالح برخلاف مصلحت سیاسی و موقعیت کنونی پنجشیر به انتشار سخنانی میان تُهی و تحریک‌آمیز اقدام کرد و خودش را جانشین اشرف غنی معرفی نمود».

گفتنی است که روز گذشته نیز «حامد کرزی» رئیس جمهور سابق و «عبدالله عبدالله» رئیس شورای عالی مصالحه افغانستان با شماری از علما، بزرگان و فرماندهان ولایت پنجشیر دیدار کردند.

عبدالله یا کرزی درباره این دیدار هیچ جزئیاتی ارائه نکرده‌اند اما به گفته منابع نزدیک به طالبان، انتظار می‌رود که ولایت پنجشیر بطور مسالمت‌آمیز به طالبان واگذار خواهد شد.

انتهای پیام/.