شهرخبر

این وانت غول پیکر شما را خیره می‌کند! + تصاویر

جی ام سی تاکنون پاسخی شایسته به فورد F-۱۵۰ رپتور نداشته اما پکس پاور با معرفی نسخه جدیدی از جی ام سی سیرا به نام “جکال” به دنبال رقابت با محصول محبوب فورد بوده است.

خودرو این وانت غول پیکر شما را خیره می‌کند! + تصاویر

این کمپانی تیونینگ مستقر در تگزاس پیش از این هم رقیبی برای رپتور با همین نام جکال را تولید کرده هرچند آن خودرو بر اساس شورولت سیلورادو شکل گرفته بود. این بار پکس پاور از دیگر پیکاپ جنرال موتورز استفاده کرده است.

این خودرو با دو پکیج در دسترس است که پکیج مرحله اول باعث می‌شود خودرو با رنگ سفید در صحنه حاضر شود و در پکیج مرحله دوم نیز خودرو رنگ مشکی مخوفی به خود می‌گیرد.

درست همانند سیلورادو جکال، سیرا جکال مرحله ۱ نیز از فنرهای پیچشی ۲.۵ اینچی مسابقه‌ای قابل تنظیم در جلو و شوک‌های ویژه در عقب سود می‌برد. به این موارد با بازوی کنترل بالایی قوی‌تر را اضافه کرد. این تغییرات باعث افزایش چند سانتی‌متری ارتفاع خودرو نسبت به نمونه استاندارد سیرا ۱۵۰۰ شده‌اند و لاستیک‌های ۳۵ اینچی آفرود هم جلوه دیگری به این پیکاپ داده‌اند.

جمس-۲

پکیج مرحله ۱ با قیمت ۱۷۹۵۰ دلار در دسترس بوده و شامل کاپوت سفارشی و قوس چرخ های جدید و سیستم اگزوز بورلا می‌باشد. پکس پاور می‌گوید این پکیج برتر از پکیج تریل باس یا AT۴ جنرال موتورز است.

اما پکیج مرحله ۲ قیمت ۲۷۹۵۰ دلاری داشته و شامل بهبودهای بیشتر در سیستم تعلیق و کیت بدنه پهن‌تر است. در بخش عقب خودرو نیز از فنرهای تخت جدید برای سواری بهتر استفاده شده است.

در بحث قدرت پکس پاور دست به ارتقای پیشرانه‌های ۸ سیلندر ۵.۳ و ۶.۲ لیتری زده است. به این ترتیب قدرت ۳۵۵ اسبی پیشرانه ۵.۳ لیتری به ۵۰۰ اسب بخار رسیده و پیشرانه ۶.۲ لیتری نیز بجای ۴۲۰ اسب بخار قدرت خروجی ۶۵۰ اسبی دارد. سوپرشارژر اضافه شده به این پیشرانه ۱۲۵۰۰ دلار قیمت دارد.

منبع: پدال