شهرخبر

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس حجت الاسلام خطیب را از بدنه وزارت اطلاعات و بهترین گزینه برای وزارتخانه دانست و گفت: قطعا با حضور ایشان در وزارتخانه مقابله جدی با نفوذ و جاسوسی صورت خواهد گرفت.

 عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس حجت الاسلام خطیب را از بدنه وزارت اطلاعات و بهترین گزینه برای وزارتخانه دانست و گفت: قطعا با حضور ایشان در وزارتخانه مقابله جدی با نفوذ و جاسوسی صورت خواهد گرفت.

سید مصطفی رضاحسینی نماینده شهربابک در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با بولتن نیوز با اشاره معرفی حجت الاسلام و المسلمین سید اسماعیل خطیب به مجلس بعنوان وزیر پیشنهادی اطلاعات گفت: آقای خطیب از بدنه وزارت اطلاعات است و انتخاب ایشان در واقع یک انتخاب کارشناسی شده و درست بوده است.

وی با اشاره به سوابق و تجربیات حجت الاسلام خطیب در وزارت اطلاعات افزود: برای اولین بار است که وزیر اطلاعات از داخل مجموعه انتخاب و معرفی می شود و این نشان از این دارد که دولت آقای رئیسی برای مقابله با نفوذ و جاسوسی برنامه دارد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تاکید بر اینکه تاکنون وزرای اطلاعات خارج از مجموعه انتخاب می شدند که تسلط چندانی بر امور اطلاعاتی و وزارتخانه نداشتند، تصریح کرد: شیوه جاسوسی و نفوذ در جهان تغییر کرده و بسیار پیچیده شده و به همین دلیل وزیر اطلاعات باید کسی باشد که بر امور وزارتخانه مسلط باشد.

رضاحسینی با اشاره به ویژگی های حجت الاسلام خطیب افزود: ایشان از طلبه های نخبه کشور است. در دوران دفاع مقدس وارد جبهه و جنگ شده و از رزمندگان و جانبازان دفاع مقدس است.ضمن اینکه ایشان بنیه اعتقادی قوی دارد

وی افزود: حاج آقا خطیب سالها مدیرکل وزارت اطلاعات بوده و سابقه خوبی در وزارتخانه دارد. همیچنین سالها در قوه قضائیه و چند سالی در آستان قدس رضوی کار کرده که در همه این موارد سابقه خوب و درخشانی از خود بجا گذاشته است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: آقای خطیب همه خصوصیات لازم برای تصدی وزارت اطلاعات را دارد و قطعا با حضور ایشان در راس وزارت اطلاعات اتفاقات خوبی در وزارتخانه می افتد.

رضاحسینی با اشاره به نفوذ جاسوسان در 2 دولت گذشته در بخشهای مختلف کشور افزود: قطعا با حضور حاج آقا خطیب در وزارت اطلاعات خواب از چشم جاسوس و نفوذیها خواهد رفت و دیگر ایران برای آنها مثل گذشته امن و امان نخواهد بود.

وی با بیان اینکه فضای مجلس نسبت به خطیب مثبت است و رای اعتماد خوبی از مجلس می کیرد، تاکید کرد: حجت الاسلام خطیب در جمع نمایندگان و کمیسیونهای تخصصی مجلس برنامه های خوبی برای تامین امنیت و مقابله با نفوذیها ارائه کرد و با حضور ایشان شاهد تحوالات خوبی در کشور خواهیم بود.